Trabzon'da şok istifa

Cuma 05.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 05.06.2009 14:44
ABONE OL
Teknik direktör Samet Aybaba'nın transferinden vazgeçen ve genel kurula gitme kararı alan Trabzonspor'da, kulüp başkan yardımcısı Muammer Saka, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Saka, yaptığı yazılı açıklamada, güzide Trabzonspor'u daha ileri ufuklara taşıyabilmek amacıyla, yıllardır beklenen şampiyonluk özlemine son verecek güçlü, vizyonlu ve uyumlu bir yönetim oluşturulması için yeni bir kongre yapılması inancını taşıdığını belirtti.

Yapılacak genel kurulda rahat ve hızlı karar alınmasına katkıda bulunabilmek için Trabzonspor'daki yöneticilik görevinden istifa ettiğini bildiren Saka, ''Bugüne kadar camiamıza emeği geçmiş taraftarlarımızdan Divan Başkanımıza herkese teşekkür eder saygılar sunarım'' ifadelerini kullandı.

Bu arada Saka'nın Aybaba'nın transferi nedeniyle kulüp başkanı Sadri Şener'e herhangi bir tepki mesajı atmadığı ve istifanın bu konuyla ilgisi olmadığı kaydedildi.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ HEKİMOĞLU, İSTİFA ETTİĞİNİ BİLDİRDİ

Olağanüstü genel kurul kararı alan Trabzonspor'da, kulüp başkan yardımcısı Muammer Saka'dan sonra altyapı ve amatör branşlar sorumlusu Celil Hekimoğlu da yönetim kurulundan istifa ettiğini bildirdi.

Hekimoğlu, istifa ettiğini ve bu kararı kulübe gönderdiğini belirterek, daha sonra bir açıklama yapacağını söyledi.

Bu arada, yönetim kurulunda istifaların sürebileceği belirtildi.