"3 büyükleri tutmadım"

Cumartesi 06.06.2009 12:31
Güncelleme: Cumartesi 06.06.2009 12:31
ABONE OL
Kayserispor'un yıldız futbolcusu Mehmet Topuz'un transferinde belirsizlik sürerken, Beşiktaş için yaptığı açıklamanın yankıları da sürüyor. Kulübü Kayserispor'un Fenerbahçe ile, kendisinin ise Beşiktaş ile anlaşması üzerine gelişen olayların tartışması sürerken Mehmet Topuz'un daha önce verdiği bir röportaj ile bugün söylediklerinin çeliştiği ortaya çıktı.

'50 Milyon dolar verseler de Fenerbahçe'ye gitmem' diyen ve Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Mehmet Topuz'un, 16 Mayıs 2007 yılında Ligtv.com.tr sitesinde Erdem Erol'a verdiği röportajda, 3 büyük diye tabir edilen takımları tutmadığını söylediği ortaya çıktı.

Fenerbahçe'nin Kayserispor'dan bonservisini aldığını açıkladığı milli futbolcu Mehmet Topuz, NTV'ye telefonla bağlanarak Beşiktaş'la anlaştığını ve çocukluktan beri Beşiktaşlı olduğunu dile getirmişti.
Topuz'un 16 Mayıs 2007 günü Ligtv.com.tr adlı internet sitesinde Erdem Erol'a verdiği röportajda 3 büyük diye tabir edilen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ı kesin bir dille söylemediği ortaya çıktı.
Mehmet Topuz'un, Erdem Erol'a verdiği ve Cihan'ın da kaynak göstererek servis ettiği röportajın bir kısmı şöyle:

"3 BÜYÜKLERİ TUTMADIM"
-Futbolculara hep tuttuğun takım var mı diye sorulur. Futbolcular da 'küçükken bir takım tutuyordum ama artık profesyonelim, tutmuyorum' diyor.
Yok, ben şöyle söyleyeyim, benim abim Kayserispor Taraftarlar Derneği'ndeydi. Benim de elimden tutardı ve küçük yaşta maçlara götürürdü. Deplasmanlara bile götürürdü. Kayserispor aşkıyla büyüdüm. 1996 senesiydi diye hatırlıyorum, ilk maçıma çıktığımda stada çok değişik geldi bana. Hayal kursam imkansız gibi gelirdi bana. Kayserispor tribünlerinde ben taraftarken, bir gün baktım onlar beni seyrediyor. Düşünsene... Bana çok değişik gelmişti. O anı hiç unutamamam.. Saha yemyeşil ve cennet gibi birşeydi.

- Sen Kayserispor taraftarısın ve 3 büyüklerden hiçbirini tutmadın yani.
Yok tutmadım. Küçük yaştan beri, kendimi bildim bileli hep Kayserispor'un maçlarına gidip geldim. O yüzden Kayserisporluyum.

- Peki 3 büyüklerden hiç sempati duyduğun oldu mu?
Sempati duyduğum derken, Avrupa Kupalarında oynarlarken herkes gibi ben de onları tutuyorum. Sempati olarak sadece bu oldu.