Bedeli 15 milyon €

Transferi Brezilya dizilerine benzeyen Mehmet Topuz için F.Bahçe Başkanı Yıldırım net konuştu: "Bonservisi bizde. İsteyen 15 milyon Euro getirsin."

Pazartesi 08.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 08.06.2009
ABONE OL
Türkiye'nin iki büyük kulübü Beşiktaş ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren Mehmet Topuz transferinde karşılıklı yapılan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Adeta Brezilya dizisine dönen Topuz krizinde, futbolcuyla anlaşan Beşiktaş Kulübü'nün başkanı Yıldırım Demirören, "Beşiktaşlıyım diyen oyuncuyu almak ezikliktir" açıklaması yaparken, bonservisi elinde bulunduran Fenerbahçe'de ise başkan Aziz Yıldırım, "Çarşamba günü ona 'Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak' şapkasını ellerimle giydireceğim" demişti. Aziz Yıldırım, 5 milyon Euro ve 1 futbolcu vererek aldıkları Topuz için yakın çevresine, "Bir sene önce konuştuğumda Fenerbahçeli idi. Baskı altında Beşiktaşlı olduğunu söylüyor. Çocuğun onayını aldım ve sonra kulübüyle anlaştım. Ama Beşiktaş araya girince iş değişti. Topuz bize imza atmak zorunda. Bonservisi elimizde. Bedeli de 15 milyon Euro. Futbolcuyu isteyen bu parayı vermek zorunda. Çocuğu rahat bıraksınlar. Otele hapsettiler. Otelden çıksın, kamuoyuna hangi takımı tuttuğunu açıklar. Topuz'un nereye gideceği yarın (bugün) belli olacak" dedi.

"TOPUZ FENER'İ İSTEDİ"
Öte yandan Rıdvan Dilmen de dün Mehmet Topuz'un bir hafta önce kendisini aradığını söyledi ve "Bana 'Aziz Yıldırım'a ulaşmak ve Fenerbahçe'ye gelmek istiyorum' dedi" açıklamasını yaptı.

BU FOTOĞRAF OTELDE ÇEKİLDİ

Mehmet dün annesi Ayşe Topuz ile babası Osman Topuz'un yanına gelmesiyle büyük moral buldu. Anne ve babasının da Beşiktaş'ta oynamasını istediği Mehmet Topuz, "Bu yoldan dönüş yok. Beşiktaş'ı istiyorum ve kesinlikle Fenerbahçe forması giymeyeceğim" dedi. M.Topuz'un ailesi de "Biz oğlumuzun yanındayız. Hepimiz Mehmet'in Beşiktaş'ta oynamasın istiyoruz" diye konuştular.