Souness ile anlaşma sağlanamadı

Pazartesi 08.06.2009 13:06
Güncelleme: Pazartesi 08.06.2009 13:07
ABONE OL
Teknik direktör arayışlarını sürdüren Trabzonspor'da, Graeme Souness ile anlaşma sağlanamadı.

İstanbul'da dün akşam saatlerinde Graeme Souness ile kulüp başkanı Sadri Şener'in bir araya geldiği, ancak İskoç teknik adamın, yüksek ücret istemesi nedeniyle anlaşmanın gerçekleşmediği öğrenildi.

Kulüp başkanı Sadri Şener, Souness ile anlaşma sağlanamadığını ve bu teknik adamın ülkesine döndüğünü belirtti.

Trabzon'da teknik adamlık yapmış yerli veya yabancı hoca ile tekrar anlaşmayı düşünmediklerini kaydeden Şener, ''Hem prestij, hem ambians açısından mutlaka yeni bir hoca gerekiyor. Yabancı teknik direktör konusunda arayışlarımız sürüyor. Trabzonspor'a yakışır bir şeyler yapmak mecburiyetimiz var. Madem bu görevi yapıyoruz, bunun da çözümünü bulmanız gerekiyor'' dedi.

Trabzonspor'a menajerler aracılığıyla birçok teknik adamın gelmek için haber yolladığını ifade eden Şener, bu hafta içinde bu konuyu netleştireceklerini kaydetti.

Şener, genel kurula kadar görevinin başında olduğunu ve bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını da belirtti.

ZAFER YELEN İLE ÖN PROTOKOL YAPILDI

Trabzonspor, Almanya'nın Hansa Rostock Kulübü oyuncusu Zafer Yelen'in transferini olumlu sonuçlandırdı. Zafer Yelen'in kulübü ile olan bonservis sorununu çözdüğü ve bu oyuncuyla ön protokol imzalandığı kaydedildi.

Karadeniz ekibi, bu sezon Manisaspor'dan Ferhat Öztorun'dan sonra ikinci transferini de Zafer Yelen ile gerçekleştirmiş oldu.