Yıldırım'ın tavrından rahatsız olmuş

Pazartesi 08.06.2009 13:03
Güncelleme: Pazartesi 08.06.2009 13:05
ABONE OL
TopuProgol Menajerlik ve Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Korkmaz, Mehmet Topuz'un transferinde Fenerbahçe'nin 'bir süre' beklediklerini belirterek, ''Fenerbahçe ile görüştük. Anlaşılan süre içinde bize dönülseydi, futbolcuyu özel uçakla İstanbul'a götürmeye hazırdım'' dedi.

Şirketine bağlı FIFA lisanslı Rıza Ağacık'ın, Mehmet Topuz'un yetkili menajeri olduğunu kaydeden Korkmaz, ''Şirket menajerlerinden Rıza Ağacık 15 gün önce futbolcu ile menajerliği konusunda anlaştı. Topuz'un transfer görüşmelerini Ağacık ve şirket yönetim kurulu başkanı olarak ben yürütüyoruz'' diye konuştu.

Beşiktaş'tan önce Fenerbahçe ile Mehmet Topuz'un transferi için görüştüklerini vurgulayan Metin Korkmaz, belirlenen sürede sarı-lacivertli kulüpten bir cevap alamadıklarını ve Beşiktaş'la görüşmeye başladıklarını söyledi. Korkmaz, şöyle devam etti:

''Fenerbahçe'den haber bekledik. Sarı-lacivertliler için futbolcuyu özel uçakla İstanbul'a götürmeye hazırdım. Aziz Yıldırım'ın yakınındaki kişilerden Ali Kıratlı da şahittir.

Mehmet Topuz gayriihtiyari Rıdvan Dilmen'i aramış ve 'Fenerbahçe'nin transferi konusunda ciddi olup olmadığını öğrenmek istediğini' söylemiş. Bu görüşme ertesinde Aziz Yıldırım, Mehmet Topuz'u aramış. Mehmet Topuz Aziz Yıldırım ile yaptığı telefon görüşmesinde Yıldırım'ın tavrından rahatsız olmuş, alınmış. Biz de yabancı bir futbolcunun transferi için Beşiktaş Kulübüne gittiğimizde, Mehmet Topuz'u teklif ettik. Sağolsun, Başkan Yıldırım Demirören de tatilini yarıda keserek Antalya'ya geldi. Futbolcunun verdiği beyanları herkes biliyor. Biz bundan sonra Topuz'un transferi konusunda başka kimseyle görüşmedik. Beşiktaş da Mehmet Topuz da sözünün arkasında.''
Futbolcunun kimseyle görüşmesine izin verilmediği, kaçırıldığı haberlerinin ise gerçeği yansıtmadığını kaydeden Korkmaz, ''Bunlar tamamen gerçek dışı. Futbolcu ailesiyle tatil yapıyor, isteyen görüşebilir. Beyanlarından sonra Mehmet Topuz için başka bir kulüple görüşmemiz söz konusu değil. İhtimal vermiyorum ama futbolcu eğer tavrını değiştirir ise o zaman da biz futbolcuyla anlaşmamızı sonlandırırız'' diyerek, sözlerini tamamladı.
(MSA-SS)