"Sabırlı olunmalı"

Salı 09.06.2009 12:12
Güncelleme: Salı 09.06.2009 12:12
ABONE OL
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Turkcell Süper Lig'de geride kalan sezonun kendileri adına başarısız bir şekilde tamamlandığını belirtirken, yeni sezonda benzer sıkıntıları yaşamamak için çaba sarf ettiklerini aktardı.

Galatasaray Dergisi'nin haziran ayı sayısındaki yazısında, ''2008–2009 sezonu, güzel neticelerin olmadığı, bizim için talihsiz ve başarısız bir sezon oldu'' diyen Adnan Polat, ''İkinciliğin bile başarısızlık kabul edildiği camiamızda, böyle bir sonuç düşünmediğimiz bir şeydi. Camiamızı, taraftarımızı üzdüğümüzün farkındayız'' ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda aynı şeyleri yaşamamak ve ''Büyük Galatasaray'' hedeflerine uygun olarak sezonu geçirmek istediklerini aktaran Polat, şunları kaydetti:

''Transferlerimizi bir an önce yapıp; UEFA, Türkiye Kupası ve lig için hazırlıklara hemen başlamayı planlıyoruz. Bu sezonki hedefimiz, 2010–2011 sezonunda tamamlanacak olan Türk Telekom Arena'ya şampiyonluklar kazanan bir ekip olarak gitmektir. Bu konudaki ilk adımımız, yeni teknik direktörümüzü belirlemek oldu. Belirlediğimiz kriterlere uygun, üst düzey imajı olan, dünyanın en iyi kulüplerinde teknik adamlık tecrübesi olan, genç, dinamik, gençlere önem veren, futbol oyununa bir sistem dahilinde bakışı olan, sporcuyla ilişkilerini en üst düzeyde verim alabileceği düzeyde koruyan, disiplinli ve Galatasaray için çalışmak isteyen Frank Rijkaard ile 2 yıllık sözleşme yaparak yeni sezonda yola çıkıyoruz.''

SABIRLI OLUNMALI

Adnan Polat, teknik direktör Frank Rijkaard'la başlayan yeni dönemde camialarından ve taraftarlarından en büyük dileğinin, sabır olduğunu kaydetti.

Rijkaard'ın Barcelona'da görev yaptığı 5 yıllık dönemde altyapıdan aldığı oyuncuların, bugün dünyanın en büyük kupalarını kazandıklarına vurgu yapan Polat, şöyle devam etti:

''Bu, sabır isteyen bir sürecin sonunda gerçekleşti. Türkiye'de maalesef büyük kulüpler, taraftar ve camiası ile bu sabrı göstermekte cömert olmamıştır. Galatasaray camiası olarak, hem futbol takımımızdaki değişimi tamamlamak hem de başarılı olmak istiyoruz. Aynı zamanda, Türkiye'nin altyapısından en fazla oyuncu çıkaran ve oynatan kulübü olarak bu geleneğimizi sürdürmek, yıldız futbolcuları bünyemizden yetiştirmek istiyoruz. Bunun yolu, Frank Rijkaard'la yeni başlayan süreçte sabırlı olmaktan, adım adım ilerlemekten geçmektedir.''
Adnan Polat, yeni sezon hazırlıklarına tüm Galatasaray camiasının içten desteğini hissederek başladıklarını dile getirirken, ''Amacımız, Galatasaray'ın büyük vizyonunu bütün muhteşemliği ile ortaya çıkartmak, hepimizin gurur duyacağı, Galatasaray ismine yakışır başarılara ulaşmaktır. Bu yolda birlikte yürüyeceğimizden eminim'' dedi.
Polat ayrıca, bu sezon kısıtlı bütçelerine rağmen ellerinden gelen bütün özveriyi göstererek Türkiye şampiyonluğu kazandıklarını belirttiği kürek takımı, toplamda 29. kez lig şampiyonluğunu kazanan sutopu takımı ve küçük kız voleybol takımını başarılarından ötürü kutladı.