"Ben doğru davrandım"

Çarşamba 10.06.2009 14:58
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009 14:58
ABONE OL
Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından FC Köln'ün eski teknik direktörü Christoph Daum, sözleşmesindeki bir maddeyi kullanarak FC Köln'den ayrıldığını söyledi.

Daum, ''Die Welt Online'' adlı internet sitesine verdiği röportajda, FC Köln'ü yarı yolda bıraktığı yönündeki eleştirilere karşı çıkarak, ''Açıklıkla söylüyorum ki, ben doğru davrandım. Sözleşmeyi bozmadım. Sözleşmede var olan bir maddeyi kullandım. Şimdi başı dik olarak yeni görevlerime konsantre olabilirim'' dedi

''Fenerbahçe'deki yeni görevinize başladınız mı?'' şeklindeki bir soruya karşılık, Daum, ''Ben yeni iş verenim hakkında bir şey söyleyemem. Orada bir teknik direktörün sözleşmesi olduğu için bu konuda bir şey söylemem yasaklandı'' şeklinde konuştu.

FC Köln'ün ikinci ligde bulunduğu dönemde takımın başına geçtiğinde hayatının en büyük riskini aldığını belirten Daum, o dönemde Şampiyonlar Ligi'nde oynayan ve daha yüksek talepleri olan takımları reddettiğini ifade etti.
Daum, ''Türkiye'deki sözleşmenizden çıkabilme yönünde bir madde var mı?'' yönünündeki bir soruya karşılık, ''Hayır'' cevabını verdi.