"Görüşmeler devam ediyor"

Çarşamba 10.06.2009 14:12
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009 14:12
ABONE OL
Galatasaraylı futbolcu Mehmet Topal'ın menajeri Batur Altıparmak, başarılı oyuncunun transferi konusunda İspanyol Valencia ve Sevilla kulüpleriyle görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Altıparmak, Radyospor'a yaptığı açıklamada, milli oyuncunun transferi hakkında, ''Valencia ve Sevilla ile görüşmeler devam ediyor. Tahmin ediyorum Valencia Galatasaray'a teklif yapacak'' dedi.

Batur Altıparmak, Mehmet'in Sevilla'nın ikinci alternatifi olduğunu ifade ederek, ''Mehmet Topal, kalacak mı yoksa Avrupa'ya mı gidecek, bu konuda net bir bilgi veremem. Menajeri olarak birtakım görüşmeler yapıyorum. Ben Valencia ile görüşme yapıyorum. Sevilla ile görüşmelerimiz devam etmesine rağmen Mehmet, Sevilla'nın ikinci alternatifi. Sevilla şu anda Tottenham Hotspurs'dan Didier Zokora'yı transfer etmeye çalışıyor. Eğer Zokora olmazsa Mehmet'i almak için Galatasaray'a başvuracaklar'' diye konuştu.

Yıldız oyuncu konusunda Valenci'nın yöneticilerine gerekli bilgileri verdiğini kaydeden menajer Altıparmak, ''Bize yazılı bir teklif gelmesi durumunda Galatasaray'ın kapısını çalacağız. Mehmet Topal, her futbolcu gibi yurt dışında oynamak istiyor. Ama Galatasaray'da da hiçbir sorunu yok. Buna karar verecek olan Galatasaray. Kulüp izin verirse Mehmet Avrupa'ya gider'' değerlendirmesinde bulundu.
Batur Altıparmak, ayrıca, menajerliğini yaptığı, geçen sezon Hacettepe'de forma giyen Orhan Şam için Galatasaray ve Trabzonspor'un girişimi olduğunu, ancak kulübünün bu futbolcuyu satmak istemediğini söyledi.