Ronaldo'ya 131 milyon dolar

Perşembe 11.06.2009 11:53
Güncelleme: Perşembe 11.06.2009 15:20
ABONE OL
Kaka transferiyle tüm dünyada büyük yankı uyandıran İspanyol ekibi Real Madrid, ikinci transfer bombasını da patlatıyor. Real, yıllardır peşinde koştuğu Manchester United'ın Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'yu renklerine bağlama konusunda İngiliz ekibinden onay aldı.

İŞTE DÜNYANIN EN PAHALI TRANSFERLERİ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'ın resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamada, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'e transferiyle ilgili olarak İspanyol ekibinden 80 milyon poundluk (yaklaşık 200 milyon TL) teklif alındığı ve Portekizli yıldızın Real'le görüşmesine izin verildiği bildirildi.

Bu da Manchester United'ın transfere yeşil ışık yaktığı anlamına geliyor. Eğer transfer bu şartlarda gerçekleşirse Cristiano Ronaldo, dünya tarihinin gelmiş geçmiş en pahalı futbolcusu olarak tarihe geçecek ve Zinedine Zidane'ın Juventus'tan Real Madrid'e transfer olurken kırdığı rekoru da tarihe gömmüş olacak.

Manchester United Kulübü, transferin 30 Haziran'a kadar sonuçlanacağını ve yeni bir açıklamaya kadar başka herhangi bir bilgi verilmeyeceğini de aktardı. İspanyol ve İngiliz medyası gelişmeyi son dakika olarak aktarırken haber ajansları da yine son dakika bilgisi olarak acil koduyla abonelerine konuyla ilgili haberi servis ediyorlar. Zaten, Ronaldo'yla uzun süredir görüşmelerde bulunan Real Madrid Kulübü'nün transferi resmi olarak duyurması bekleniyor.