Polat'tan TFF'ye zeytin dalı

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, yeni sezonda Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Cuma 12.06.2009 15:06
ABONE OL
Adnan Polat, Sheraton Oteli'nde gerçekleştirilen TFF Olağan Genel Kurulu'nda söz alarak, federasyonla ilişkilerine dair açıklamalarda bulundu.

Polat, sezon içinde gerginlik yaşadıkları Futbol federasyonu'nu yeni sezonda destekleyeceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Federasyon, geride kalan 1 yıllık süreçte tecrübe kazandı. Federasyonumuzun kuruluşunda ve sonrasında onları destekledik. Federasyondan beklentilerimiz çok yüksekti. Kuralların herkese eşit uygulanmasını istedik. Sezonun bitmesiyle bir değerlendirme yaptık. Bu 1 sene içinde yanlışlıklar ve halatalar da oldu. Ama bardağın dolu tarafından bakmak lazım. Yeni bir federasyon. Bu 1 sene içinde tecrübe kazandılar. Bu tecrübelerini gelecek sezon yansıtacaklardır. Türk futboluna katkı yapmak amacındayız. Türk futbolunun gelişmesi için Futbol Federasyonu'nu desteklemeye devam edeceğiz. Ama onlar da telkin ve tavsiyelerden uzak kalmasın. Zaman zaman bizi dinlesin.''