Bundan böyle hep yarıştayız

Otyakmaz: "Sivasspor hep şampiyonluk yarışının içinde kalacak. Biz dört yılda planlı, programlı çalıştık ve buralara geldik. Sivasspor artık Türkiye'nin beşinci büyüğüdür"

Cuma 13.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 13.06.2009
ABONE OL
İki sezondur Turkcell Süper Lig'in zirvesini sarsan Sivasspor'un bu başarısında büyük pay sahibi olan başkanı Mecnun Otyakmaz, SABAH Spor'a özel açıklamalarda bulundu. İşte Otyakmaz'dan geride kalan sezonunun değerlendirmesi: "Ligi ikinci bitirdiğimiz için üzüntülü müyüm sevinçli miyim hala karar veremedim. Aslında üzüntülüyüm. Sivasspor 4 yıldır bu ligde. Hep çıtayı yükseltti. Artık hep şampiyonluk yarışının içinde olacak. Buradan artık geriye dönüş olmaz. Biz herşeyi planlı, programlı yaptık. Türkiye'nin beşinci büyüğü olduk. Şampiyonlar Ligi'ne katılmak büyük başarıdır. Sivasspor önümüzdeki sezonlarda artık hep ilk beş içinde kalacaktır."

BAŞKAN PATRONDUR
"
Bence başkan soyunma odasına inmeli. Başkan, takımın patronudur. Ben bir kez indim, İstanbul Belediye maçının devre arasında moral verdim ama kaybettik. Gaziantep deplasmanını unutamıyorum. İyi oynadık ama mağlup olduk. O hafta büyük avantaj kaybettik. Ligin son haftasında biz Galatasaray'a mağlup, Trabzonspor da Fenerbahçe karşısında galip olduğu dakikalarda biraz umutsuzluğa kapıldım ama sonunda Şampiyonlar Ligi'ne giden ilk Anadolu takımı olduk. Takımın genel performansından memnunum ama bazı futbolculardan beklentim yüksekti. Mehmet Yıldız, Musa, Abdurrahman ligin ilk yarısındaki performanslarını ikinci yarıya taşıyamadılar. Aynı katkıyı yapsalar zirveyi bırakmazdık."

REKABET EDEMEM
"Transferde inanılmaz rakamlar havada uçuşuyor. Çoğu futbolcuya hak etmedikleri rakamlar öneriliyor. Üç Büyükler'in transferdeki bu rekabetine ben eşlik edemem."

SİVASSPOR DEĞİŞEN KADERİ
"F.Bahçe'de yöneticilik yapıyordum. 8 yıl önce resmi plakalı bir araç geldi. Sivasspor Başkanı ve Sivas Belediye Başkanı Osman Seçilmiş. Başkanlık teklif ettiler. Kabul etmedim, yönetici oldum. Sonra başkanlığa geldim. Sivasspor bugünlere o siyah plakalı araç sayesinde geldi."

ATAKAN BAŞKAN
Memleketinde ve aile çevresinde herkesin Atakan ismiyle seslendiği Mecnun Otyakmaz, Sivasspor'a ayırdığı yoğun mesaiden dolayı ailesini ihmal ettiğini ve çocuklarının tüm sorumluluğunun eşinde olduğunu ifade etti.

BÜTÇEMİZ 20 MİLYON TL
Yirmi milyon bütçemiz var. Bu yeterli değil. Biz kendi yağımızla kavruluyoruz. Pahalı transferler yerine Sivasspor'a faydalı olacak futbolcuların peşindeyiz. Bugüne kadar yaptığımız transferlerde yanılmadığımızı gösterdik. Bizim bütçemizi tek transfere yatıran takımlar var. Biz bu bütçeyle bir takım kuruyor, şampiyonluk mücadelesi veriyorsak bu büyük bir başarıdır.

AĞA GÖNÜLLÜ İNSANIM
Çevremde bana "Ağa" diyorlar ama ben ağa değilim. Ben ağa gönüllü bir insanım. Olanaklarım el verdiği sürece herkese yardım ederim. Fakat Sivasspor Başkanı olunca herkes bana el açmışken, ben başkasına el açıyorum. Bu da zoruma gidiyor. Sivasspor'u kimseye muhtaç etmeyecek bir kulüp haline getirmek için gecegündüz çalışıyorum.

UYGUN BIRAKANA KADAR BİZ BIRAKMAYIZ
Bülent Uygun'u futbolculuğunda Sivasspor'a getiren benim. Onu Fenerbahçe'de oynadığı yıllardan beri tanıyorum. Uygun önce menajer ardından teknik direktör oldu. Çok iyi anlaşıyoruz. Gecesini gündüzüne katıyor. Takımın her sorunuyla ilgileniyor. Kendisi bırakana kadar biz onu bırakmayız. Teklifler geldiğinde kendisi değerlendirir. Kariyeri için önünü açarız. O kendi yolunu kendisi çizecektir.