Daum&Rijkaard mukayese edilemez!

F.Bahçe'nin eski Hollandalı futbolcusu Hooijdonk iki ünlü teknik adam için, "Rijkaard büyük futbolcu, büyük hoca, büyük kupalar kaldırdı. Daum ise niye geri getirildi. Anlamadım" dedi

Cumartesi 13.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 13.06.2009
ABONE OL
F.Bahçe'nin eski futbolcusu Pierre Van Hooijdonk, F.Bahçe ve G.Saray'ın yeni teknik adamları Daum ve Rijkaard'ı SABAH'a değerlendirdi. Ünlü futbolcu, Daum'un F.Bahçe'ye dönünüşünü büyük bir sürpriz olarak değerlendirip, "Niye geri aldılar. Merak ediyorum" derken Rijkaard için ise, "G.Saray'ın yaptığı en büyük işlerden biri. Tüm Hollanda Rijkaard'ın G.Saray'a gitmesine çok şaşırdı" yorumunu yaptı. Hooijdonk'un önemli bazı sözleri şöyleydi:

* F.Bahçe'nin başarısızlığındaki en büyük sebep Aurelio'nun gidişiydi. Bu bölge futbolda çok önem taşıyan bir yer. O bölgede çok önemli bir oyuncularını kaybettiler ve yerine iyi, kaliteli bir isim koyamadılar.
* Yeni hoca geldiği zaman yeni düşünceler de gelir. Bunun için de takıma vakit lazımdır. Bu yüzden Aragones ile Fenerbahçe uyuşması olmadı. Aragones başarıya aç bir hoca değildi. Başarıda zirve yapıp gelmişti F.Bahçe'ye. F.Bahçe'nin başarıya daha aç isimlere ihtiyacı var.

* Daum'un gelişi benim için çok büyük bir sürpriz oldu. Gönderdiler neden geriye aldılar. Birinin bunu açıklaması lazım. O zaman hiç göndermeselerdi. Tuhaf işler.

* G.Saray Rijkaard'ı alarak çok çok büyük bir iş yaptı. Bu olay Hollanda'da da büyük bir sürpriz yarattı. Galatasaray iyi transferler de yaparsa Rijkaard'la şampiyonluk için ipi rahat göğüsler.

*
Rijkaard ile Daum'u karşılaştırmak çok doğru olmaz. Rijkaard'ın çok büyük bir futbolcu kariyeri var. Oyuncularla iyi diyaloğu var ve performanslarını üst düzeye çıkarabiliyor. Üst düzey başarılar yaşadı. Zirveye çıktı. En büyük kupayı aldı. Daum için ise sadece oyuncularla iyi diyalogu var diyebilirim.

*
F.Bahçe'nin başarılı olabilmesi için takım yenilenmeli ve stilini değiştirmeli. Takıma çok tanınmış ve başarılı oyuncular değil başarıya aç ve genç oyuncular alınmalı.

*
Bu sene Sivas'ın performansı müthiş etkileyiciydi. Hollanda'da birçok insan da bunu takip etti. Şampiyon olabilirlerdi ama kendi sahalarında kaybettikleri puanlarla bunu kaçırdılar.