Kartal yuvasında

Eski futbolcusu Nihat Kahveci'nin transferi için İspanya'ya giden Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in Villarreal Kulübü ile büyük ölçüde anlaştığı öğrenildi. Kartal, İspanyol ekibine 3 milyon euro teklif etti

Cumartesi 13.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 13.06.2009
ABONE OL
Mehmet Topuz transferinde hüsran yaşayan Beşiktaş'ta başkan Yıldırım Demirören'in ani bir atak yaparak eski futbolcusu Nihat Kahveci'yi renklerine bağlamak üzere olduğu öğrenildi. Villarreal'in satış listesine koyduğu milli oyuncuyla görüşerek, "Doğduğum yere, yuvama dönmeyi isterim" yanıtını alan ve yönetici Mario Berk ile dün sabah özel uçakla İspanya'ya giden başkan Yıldırım Demirören'in, burada Nihat'ın menajeri Murat Kuş ve Villarreal'li yöneticilerle bir araya gelerek resmi teklif yaptığı kaydedildi. İlk görüşmede Villarreal'in bonservis ücreti olarak 7 milyon Euro istediği, Beşiktaş'ın ise 3 milyon Euro teklif ettiği bildirilirken, Nihat'ın da aynı rakamı yıllık olarak talep ettiği bildirildi.

MURAT KUŞ: DAHA ANLAŞMADIK
Kayserisporlu Mehmet Topuz'u Fenerbahçe'ye kaptırdıktan sonra gündemi sarsacak bir transfer yaparak olanları unutturmak isteyen Yıldırım Demirören'in, Nihat Kahveci transferi ile ilgili, "Kulübüyle üç aşağı beş yukarı bir rakamda anlaşacağız. Görüşmelerde büyük ölçüde anlaşma sağlandı. Ama şunu söyleyebilirim ki Nihat yeni sezonda yuvasına dönerek Beşiktaş forması giyecek" diye konuştuğu öğrenilirken, milli yıldızın transferinin en geç pazartesiye kadar netlik kazanacağı belirtildi. Nihat'ın menajeri Murat Kuş ise "Daha anlaşma yok" açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE'DE SADECE BEŞİKTAŞ'TA OYNARIM
Villarreal'in satışa çıkardığı milli futbolcu Nihat Kahveci, Türkiye'ye dönmesi durumunda oynayacağı tek kulübün Beşiktaş olacağını söyledi. Eşi Pınar ile tatilini geçirdiği Çeşme'de SABAH'a konuşun Nihat, transferiyle ilgili sorduğumuz soruya, "2011'e kadar Villarreal'le sözleşmem var. Kulübüm beni mutlaka göndermek isterse ki ben buna ihtimal vermiyorum, Avrupa'nın çeşitli kulüplerinden gelen teklifleri o zaman düşünebilirim. Ancak Türkiye'ye dönersem yuvam Beşiktaş'tır. Burada sadece siyahbeyazlı formayı giyerim" diye konuştu.