"Uzun yıllar Almanya'da olucam"

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından 1. FC Köln'ün teknik kadrosunda yer alan eski futbolcu Ümit Özat, Türk futbolunun gelişmesi için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

Cumartesi 13.06.2009 12:05
ABONE OL
Yapılan açıklamaya göre Özat, TFF'nin açtığı A Lisans Kursu'na katılmak üzere geldiği İzmir'de, BucaGenç Futbol Akademisi Tesisleri hakkında idari direktör Murat Dizdar'dan bilgi aldı.

Almanya'da altyapıya ilişkin BucaGenç Futbol Akademisi Tesisleri'ne benzer bir tesisin bulunmadığını vurgulayan Özat, şunları kaydetti:

''Burada dikkat edilecek konu, yetişen oyuncuların önce Bucaspor formasıyla profesyonel takımda oynaması, daha sonra transfer yapmasıdır. Küçük yaşlarda başka takımlara oyuncusunu verirse, uzun vadede Bucaspor hem maddi hem de manevi anlamda değer yitirir. Akademideki yetenekler, A Takım hedefiyle kendini geliştirebilir. Gördüklerim, beni gelecek için umutlandırdı.

FC Köln ile BucaGenç Futbol Akademisi arasındaki ilişkilerin ileri düzeye taşınması için bir elçi gibi çalışacağım. Sizleri, altyapı takımınızla birlikte Köln'de konuk edebilirim. Türk futbolunun gelişmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Uzun yıllar Almanya'da görev yapmayı planlıyorum.''