Polat'ın şifreleri

Galatasaray Başkanı Adnan Polat üstü kapalı işaret etti, SABAH günışığına çıkardı: Yeni kaptan Arda. Kiralıklara kapılar kapalı. Hasan Şaş'a kırgın. Stat açılışı gecikebilir

Pazar 14.06.2009
Güncelleme: Pazar 14.06.2009
ABONE OL
G.Saray Başkanı Adnan Polat, Lig TV'de yayınlanan "Günün Konuğu" programında Ömer Güvenç'in sorularını yanıtladı. İşte Polat'ın açıklamaları ve alt metninde yatanlar: lDÖRTteknik direktör ile görüştüm. Rijkaard gelmeye ikna oldu. Türk futbolunun imajına ilk günden katkı yaptı. Bütün Avrupa'da birinci haberdi. Yanında çalışacak Türk antrenörün çok iyi lisan bilmesi, uluslararası alanda tanınması lazım.
SEZONAbaşlarken 25 kişilik kadroda iki sezon öncesine göre 4-5 futbolcu kalmış olacak. (Sabri, Arda, Uğur, Barış, Ayhan'ı işaret eden Başkan Polat, Necati başta olmak üzere kiralık oynayan birçok futbolcuya Florya'nın kapılarını kapatıyor)
AZİZ Bey (Yıldırım) seçim öncesi 3 sene üst üste şampiyonluk sözü verdi. Vermeliydi de. Şampiyonluğu hedeflersiniz ama garanti edemezsiniz. "

SEYRANTEPE CANIMI SIKIYOR"
TFF'yi şartsız destekleyenlerin başında geliyordum. Yeni bir sezon başlıyor futbol barışı için yeni bir sayfa açtık. İnşallah bundan sonra Özgener federasyonu bizlerin telkinlerini dinlerler.
SEYRANTEPE'de stat canımı çok sıkıyor. Bu stat bitecek. 2010-2011 sezonunda açılışı yapmak amacındayız. (Polat "amacındayız" diyerek ilk kez stat açılışının ertelenebileceğini ima ediyor)

HASAN ŞAŞ'A KIRGIN!
HASAN Şaş ile konuşacağız ve güzel bir şekilde vedalaşacağız. Futbolcular geliyor, yüreğini koyuyor ama bir dönem geliyor ki göndermek istiyorsunuz bu sefer de gitmek istemiyor. O zaman da adımız vefasıza çıkıyor (Polat, kamuoyunda kendisini zor durumda bırakan Hasan Şaş'a kırgın)
TRANSFER teklifi gelen oyuncularımıza "G.Saray'a bir Avrupa Kupası kazandırmadan sizi göndermem" dedim. Gittikleri zaman o liglerdeki ilk 5 sıradaki takımlara gitmeliler ( Adnan Polat, Arda ve Mehmet Topal için Everton ve Newcastle United'dan gelen teklifleri geri çevirmişti)
ARDA'ya daha fazla sorumluluk verilmesi konusunu Rijkaard ile görüşeceğiz. Arda hakkında güzel düşüncelerimiz var. (Polat, Arda Turan'ınkaptanlardan biri olacağını ima ediyor)
TRANSFERİ tek başına Rijkaard yapmıyor. Kendisiyle görüşüyoruz. Galatasaraylılar'ı heyecanlandıracak transferler yapacağız.