"4-5 yabancı hoca ile görüşüyoruz"

Pazartesi 15.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 15.06.2009 12:34
ABONE OL
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, 4-5 yabancı teknik adam ile görüştüklerini ve hafta içinde bu konunun netleşebileceğini söyledi.

Hacısalihoğlu, teknik heyet konusunda görüşmelerin sürdüğünü ve büyük olasılıkla çarşamba veya perşembe günü bu konuya son noktayı koyacaklarını belirtti.

İsveçli teknik direktör Sven-Goran Eriksson ve Alberto Zaccheroni'nin de görüştükleri teknik adamlar arasında yer aldığını kaydeden Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

''Bunlarla birlikte görüşülen 4-5 yabancı hoca var. Hepsiyle görüşüldü, epeyce yol alındı. Hafta içine kadar bu teknik adamların kararlarını alacağız ve şartlarını değerlendireceğiz. Çarşamba veya perşembe gününe kadar büyük ihtimalle teknik heyet konusunda netice alınmış olunur. Şartları alıp şu hocayla anlaşacağız noktasına geleceğiz.''

Hacısalihoğlu, Eriksson ile görüşmelerin halen daha kopmadığını ifade ederek, ''Tahmin ediyorum, kendisi başka kulüplerle de görüşüyor. Görüştüğümüz hocalar da kendi açılarından şartları değerlendiriyor. Bu şartlar ekonomik değil, çalışma şartlarıyla alakalı'' dedi.

Sezon açılışından önce hoca konusunu netleştireceklerini ve futbolcu transferi konusunda büyük adımlar atacaklarını ifade eden Hacısalihoğlu, ''Kamp organizasyonları, hazırlık maçları onlar belirlendi, anlaşmaları yapılmış vaziyettedir. Sezon başı için tesislerde ve statta yapılan restorasyonlar hızla devam ediyor. Hiç kimse endişe etmesin. Hem Trabzonspor'a uygun hoca bulunacak hem de işler aksamadan yapılacaktır'' diye konuştu.

Hacısalihoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Tjikuzu'nun transferde düşündükleri bir isim olduğunu kaydederek, ''Tjikuzu, daha önce izlenmiş, alınması düşünülen isimlerden biriydi. Ama herhangi bir gelişme, bugün yarınlık bir görüşme yok'' dedi.

Bu arada, 25 Haziran'da Trabzon'da toplanacak bordo-mavili takım, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 2 hazırlık kampı gerçekleştirecek. Yurt içi kampının Isparta Davraz'da, yurt dışı kampının ise Hollanda'da gerçekleştirileceği belirtildi.