Aurelio'yu düşünebiliriz ancak...

Salı 16.06.2009 11:38
Güncelleme: Salı 16.06.2009 11:38
ABONE OL

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, gündeme damgasını vuracak açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da "Özgür Sancar'la Haber Özel Programı"na katılan Mosturoğlu, "Mehmet Topuz yaşananlardan dolayı motivasyon kaybına uğramaz ve bize faydalı olur"dedi. Transfer çalışmalarıyla ilgili de açıklamada bulunan Mosturoğlu, Volkan ve Guiza kesin olarak takımda kalacak. Aurellio bonservis yükünden kurtulur ise kendisiyle ilgileniriz" şeklinde konuştu.

"TOPUZ MOTİVASYON SIKINTISI YAŞAMAZ"

Mehmet Topuz, Fenerbahçe'ye tam anlamıyla faydalı olacak. Yaşadıklarından kurtulmak için tatile gidecek. Daha sonra takımla birlikte olacak. Ben Mehmet Topuz'un Fenerbahçe'nin yükünü kaldırabilecek fizik ve mental yeterlilikte olacağını düşünüyorum.

BARIŞ ORTAMI İÇİR ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Fenerbahçe, "Türk futbolunun katmadeğerinin, marka değerinin arttırılması yönünde çalışmalar yapacak" demiştik. Hiçbir karşılık vermeden dostluk ortamının geliştirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Ama bunun karşılık da bulması gerekiyor.

AURELLİO'YLA SERBEST KALIR İSE İLGİLENİRİZ

Aurellio için bize herhangi bir mesaj gelmiş değil. Yalnız futbolcunun menajeri Bayram Tutumlu'yla var olan hukuki süreçle ilgili temaslarımız oluyor. Ama sonuç itibariyle Marco bizim takımımızın futbolcusuydu. Real Betis kendisini serbest bırakır ise düşünebiliriz. Şu an Marco'yla ilgili bir davamız var. Bu davanın sonuçlanmasını bekliyoruz. Bizim Marco'yla ilgili Real Betis'e ya da menajerine herhangi bir başvurumuz olmadı. Aynı şekilde bize gelen herhangi bir mesaj ya da teklif de olmadı.

VOLKAN, TAKIMDA KALACAK


Aragones'in sözleşmesinin feshi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar noktalanınca bu konuda ve tabii ki Daum'la ilgili gerekli açıklamayı yapacağız. Volkan, takımda kalacak. Bir kaç küçük teknik ayrıntı dışında bir sorun yok. Volkan iyi bir Fenerbahçe'li büyük ihtimalle takımda kalacak.

KOCAMAN GÖREVE RESMEN BAŞLADI


Aykut Kocaman, görevine resmen başladı. Sportif direktör olarak görev yapacak ve takımla ilgili transfer çalışmalarında kendisi gerekli açıklamaları yapacak. Basın mensubu arkadaşlarım bundan sonra sayın Kocaman'dan bilgi alabilirler.

GUİZA KESİN OLARAK TAKIMDA KALACAK

Guiza için olağanüstü bir teklif alsak da kabul etmeyeceğiz. Kendisi kesin olarak takımda kalacak. Sayın Aziz Yıldırım, her yıl Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak ve iddialı olacak bir kadro oluşturma vaadinde bulundu. Bunu düşündüğümüzde Fenerbahçe'nin Guiza gibi önemli bir silahını bırakması söz konusu olamaz.