Saygıner St. Maur'da

Salı 16.06.2009 11:17
Güncelleme: Salı 16.06.2009 11:17
ABONE OL
Türkiye'de bilardo sporunun önde gelen isimlerinden Semih Saygıner, 2009-2010 sezonundan itibaren Fransa'nın St. Maur takımı adına mücadele etmeye hazırlanıyor.

Bilardo sporunun Türkiye'deki öncüsü Semih Saygıner, 2009-2010 sezondan itibaren Fransa Ligi takımlarından St. Maur'da görev alacağını söyledi.

Başarılı bilardocu, 2005 sezonundan bu yana yarıştığı Porto kulübünden sezon sonunda ayrılacağını ve uzun yıllar beraber yarıştığı Tayfun Taşdemir ile birlikte St. Maur takımının başarısı için ter dökeceğini belirtti.

St. Maur kulübüyle prensipte anlaştıklarını ifade eden Saygıner, şunları kaydetti:

''Burada benim için önemli olan, beni cezbeden şey, Tayfun ile birlikte bu projede yer almak. Tayfun, benim gördüğüm kadarıyla şu anda çok ciddi psikolojik desteğe ihtiyacı olan bir arkadaşımız. Son derece başarılı bir sporcu. Birlikte birçok başarıya imza attık. Oradaki birlikteliğimizin, ona psikolojik destek olacağını düşünüyorum. Kendisiyle konuştum ve 'Usta ben seninle antrenmana geleceğim' dedi. Biz orada beraber antrenman yapacağız. Tabii bu durumun Tayfun arkadaşımızın bireysel başarısına çok ciddi etkisi olacağına inanıyorum. Çünkü tecrübelerimi bir ağabey gibi yıllarca paylaşan biri oldum. Bizim, takım olarak dünya kupalarında başarılı olmamızın sebebi de budur.''