"Çıkan haberler doğru değil"

Çarşamba 17.06.2009 15:05
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009 15:06
ABONE OL
Transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü, Brezilyalı savunma oyuncusu De Santos ve Arjantinli golcü Leonardo Iglesias ile yeniden anlaştı.

Ankaragücü Basın Sözcüsü Fatih Mert, De Santos ve Iglesias ile anlaşmaya vardıklarını ve iki futbolcunun da gelecek sezon Ankaragücü forması giyeceğini söyledi. Fatih Mert, iç transferi tamamladıktan sonra dış transfere ağırlık vereceklerini ve 100. yıla yakışır bir kadro kurmak istediklerini kaydetti.

Daha önce Ceyhun Eriş, Elyasa Süme, İlkem Özkaynak ve Barbaros Barut ile el sıkışan Ankaragücü, iç transferde 6 isim ile yeniden anlaşmış oldu.

Bu arada, Fatih Mert, Gökhan Emreciksin'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili olarak da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık ve Çözüm Kurulu'nun kendilerine 550 bin avro ceza verdiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kamuoyunda Gökhan Emreciksin'in transferi nedeniyle ''Ankaragaücü Boluspor'a 550 bin avro para cezası ödemeye mahkum edildi' şeklinde çıkan haberler üzerine bir açıklama yapan Fatih Mert, konuyla ilgili alınmış bir karar olmadığının altını çizdi. Konunun Uyuşmazlık ve Çözüm Kurulu'nda görüşüldüğünü belirten Fatih Mert, ''Süreç halen devam ediyor. Kulüp olarak 19 Haziran'a kadar savunmamızı vereceğiz. Henüz alınmış bir karar yok. Basında yer alan haberler doğruyu yansıtmıyor'' diye konuştu.

Gökhan Emreciksin, devre arası transfer döneminde Ankaragücü'nden Fenerbahçe'ye transfer olmuş, Emreciksin'in bir önceki kulübü Boluspor ise ellerinde bulunan sözleşmede ''Gökhan Emreciksin 1 milyon Dolar'ın üzerinde bir miktarla başka bir kulübe verilirse, bonservis bedelinin yarısını Boluspor alır'' şeklinde bir madde bulunduğunu ifade ederek, TFF Uyuşmazlık ve Çözüm Kurulu'na başvurmuştu.