Uçtu uçacak

Olympiakos'un 5.5 milyon Euro teklif ettiği Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü Bobo için Werder Bremen de devreye girdi. Yönetimin 7.5 milyon euro istediği Almanlar İstanbul'a gelecek

Perşembe 18.06.2009
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009
ABONE OL
Transfer çalışmalarını Bobo'nun satışına bağlayan Beşiktaş'ta golcü futbolcuya yeni bir talip çıktı. Yunan ekibi Olympiakos'un bonservisi için 5 milyon 500 bin Euro teklif ettiği, Beşiktaş cephesinin ise 7 milyon Euro'da direttiği Brezilyalı yıldıza Werder Bremen de talip oldu. Daha önce de menajerler aracılığıyla siyah-beyazlı kulübün kapısını aşındıran Werder Bremen'in resmi teklif yapmaya hazırlandığı bildirildi. Genel sekreter Kenan Öner'e Bobo'yu isteyeceklerini ileten Alman yöneticilere Brezilyalı'nın 7.5 milyon euroluk bonservis bedeli olduğu bildirildi. Beşiktaş, Bremen ekibinden öncelikle 5.5 milyon + Rosenberg'i istedi. Ancak bu oyuncu Türkiye'ye gelmek istemediğini bildirince Beşiktaş 7.5 milyon euro bonservis bedelinde ısrarcı oldu. Almanların önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelecekleri iddia edildi.

AĞIZ DEĞİŞTİRDİ
Bu arada daha önce Olympiakos ile anlaştığını ve iki kulübün anlaşması durumunda, Yunanistan'da oynamak istediğini açıklayan Bobo, siyah-beyazlı yönetime çelişkili açıklamalar yapmaya başladı. Çifte şampiyonluğun ardından ülkesine giderken "Yunanistan'da çok para var. Çok ilgililer. Ben Olympiakos ile anlaştım. Geriye kulüplerin anlaşması kaldı. Bir kaç gün içinde gelirler" açıklaması yapan Bobo'nun transfer sürecinin uzaması üzerine Beşiktaşlı yöneticileri arayarak, "Ben Beşiktaş'ta mutluyum. Bir sezon daha siyah-beyazlı formayı giymek istiyorum" demesi yönetimi zora soktu.

BAŞKAN DÖNDÜ
Öte yandan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, İspanya ve Paris'ten sonra Avrupa turunu dün akşam tamamlayarak yurda döndü. Demirören'in yarın önce yönetimle ardından da Mustafa Denizli ile bir araya gelerek transfer çalışmalarını değerlendireceği öğrenildi.