Daum bereketi

Ligin en çok konuşulan futbolcularını kadrosuna katan Fenerbahçe, ilk Daum döneminin başında da ligin yıldızlarına sarı-lacivertli formayı giydirerek iki yıl üst üste şampiyon olmuştu

Cuma 20.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 20.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe'de 2003- 2006 döneminden sonra ikinci kez teknik direktörlüğe getirilen Daum'la izlenen transfer politikası, ilk dönemle büyük benzerlikler taşıyor. Sarı-lacivertliler, 2002-2003 sezonunu da 2008-2009 sezonu gibi hezimetle kapamış ve 2003 yazında Türkiye liglerindeki kalburüstü tüm futbolcuları renklerine bağlamıştı. Sarı-lacivertliler, o dönemde Gaziantep'ten Kemal Aslan (2002- 2003'ün devre arasında geldi) Denizli'den Servet Çetin, Sakarya'dan Mahmut Hanefi E r - doğdu, İstanbulspor'dan Selçuk Şahin, Mehmet Yozgatlı ve Ivoila Petkov ile Trabzonspor'dan Marco Aurelio'yu (Bedelsiz) kadrosuna katmıştı.

3. KILPAYI KAÇTI

Daum dış transfer olarak da Pierre Van Hooijdonk, Fabio Luciano, Stjepan Tomas ve Marcio Nobre'ye sarı-lacivertli formayı giydirmişti. Sonraki iki yılda daha çok yabancı yıldız isimlere yönelen Fenerbahçe, bu politikayla 2 yıl üst üste şampiyonluk kazanmış, üçüncü şampiyonluğu da Denizli'deki son maçta kaybetmişti. 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü veren Aziz Yıldırım, 2009-2010 sezonuna da Bekir, Bilica, Mehmet Topuz ve Özer gibi bomba transferlerle başladı.

FARUK SÜREN: AZİZ YILDIRIM'I YADIRGADIM
Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren dün katıldığı bir televizyon programında Aziz Yıldırım'ı eleştirdi. Faruk Süren, "Fenerbahçe Başkanı'nın bir futbolcuyu arabasına alıp transfer etmesini ben yadırgadım. Türkiye'de bu tip transferlerin artık bitmesi lazım" ifadesini kullandı.