Efes Pilsen'den Rakoceviç bombası

Lacivert-beyazlılar, Olympiakos ve Siena' nın da peşinde olduğu Avrupa Ligi'nin sayı kralı ile 3 yıllık sözleşme imzaladılar

Pazar 21.06.2009
Güncelleme: Pazar 21.06.2009
ABONE OL
Beko Basketbol Ligi'nin şampiyonu Efes Pilsen, ligin sona ermesinin hemen ardından yeni sezon hazırlıklarına başladı ve Tau Ceramica'nın Sırp yıldızı Igor Rakocevic'i renklerine bağladı. NBA takımlarının yanısıra Yunanistan'dan Olympiakos ve İtalya şampiyonu Montepaschi Siena'nın da talip olduğu Rakocevic'e lacivert-beyazlıların tam 5.5 milyon Euro ödeyeceği iddia edildi. Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, çok önemli bir oyuncuyu kadrolarına kattıklarını söyledi. Özerhun, Rakocevic'in hem Avrupa, hem de NBA tecrübesi yaşamış ve Sırbistan Milli Takımı forması giymiş kariyerli bir isim olduğunu belirterek, ''Böyle önemli bir oyuncunun Efes Pilsen'e transfer olmasının takımımıza büyük güç katacağına inanıyorum'' dedi.

AVRUPA'NIN EN İYİSİ

1 ve 2 numaralı guard pozisyonlarında oynayabilin, 31 yaşında ve 1.91 metre boyundaki Rakocevic, 2006-07 ve 2008-09 sezonlarında Avrupa Ligi'nde ''Alphonso Ford En Çok Sayı Atan Oyuncu'' ödüllerini kazanmıştı. 2002-03'te Minnesota Timberwolves ile yaşadığı 1 yıllık NBA deneyiminin ardından Valencia ve Real Madrid'te oynadıktan sonra 2006-07 sezonunda da Tau Ceramica takımına transfer olmuştu. Rakocevic geçen sezon Avrupa Ligi'nde 21 maçta 17.95 sayı ortalaması ile en çok sayı atan oyuncu oldu.