"Fener'e vermeyin"

Pazar 21.06.2009 09:59
Güncelleme: Pazar 21.06.2009 09:59
ABONE OL
Haldun Üstünel, Betis Kulübü Sportif Direktörü Manuel Monparnet'i arayarak, "Oliveira'yı sakın Fenerbahçe'ye vermeyin. Biz geliyoruz ve size daha iyi şartlar sunacağız" dedi. Üstünel, Oliveira'ya da "Fenerbahçe'ye imza atma" uyarısını yaptı. Bu gelişme üzerine Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 'Oliveira Savaşı' başlamış oldu.

Oliveira transferinde farklı bir strateji geliştiren Galatasaray yönetimi adına yönetici Haldun Üstünel hemen Betis Kulübü Sportif Direktörü Manuel Monparnet'i aradı. Üstünel, "Oliveira'yı Fenerbahçe'ye vermeyin, onu biz transfer edeceğiz. Hemen İspanya'ya geliyoruz, bizim şartlarımız çok daha cazip" teklifini sundu.

Yönetici Haldun Üstünel ile Murat Yalçındağ, Fenerbahçe'yi devre dışı bırakıp transferi bitirmek için önceki gün Sevilla'ya uçtu. Fenerbahçe'de ise Oliveira transferi için Ali Yıldırım görevlendirilirken, başkan Aziz Yıldırım'ın da sambacının transferi için İspanya'ya gidebileceği belirtildi. Bu transferde dün iki kulüp adına şu çarpıcı gelişmeler yaşandı: Haldun Üstünel geçen seneden samimiyet kurduğu Oliveira'yı aradı ve "Sevilla'ya geliyoruz, sakın Fenerbahçe'ye imza atma" dedi.

Ancak bu sefer de devreye Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncuları girerek Oliveira'ya, "Türkiye'nin en zengin kulübüne gel. Çok mutlu olursun" dediler. Fenerbahçe ile Galatasaray, gol sihirbazı Oliveira için İspanya'da üs kurarken, birbirinden cazip tekliflerle art arda Betis kulübünün kapısını çalıyorlar.