En kritik hafta

Fenerbahçe'nin yaşadığı dört büyük sorunda bıçak kemiğe dayandı. Kanarya Volkan, Lugano, Aragones ve Poulsen işlerini bu hafta ya çözecek, ya çözecek. İşte problem adamlarda son durum

Pazar 22.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe'de en sıcak gelişmeler kaleci Volkan Demirel konusunda yaşanıyor. Milli eldiven görüşmelerin başından bu yana, "Ben bu takımda 3 milyon Euro alan Deivid'den daha aşağı bir rakama oynamam" tavrını koruyor. Yönetim 2 milyon Euro'ya kadar çıktı. Menajer Erdinç Şehit her görüşmede pembe tablo çizse de, iplerin bu hafta kopabileceği konuşuluyor. Fenerbahçe kampa yabancı bir kaleci getirebilir. Bu ismin Werder Bremen'in tecrübeli file bekçisi Tim Wiese belirtildi.

LUGANO'YA ESKİ TEKLİF GEÇERLİ
Yaklaşık 6 aydır İtalya'ya gideceği söylenen Diego Lugano, Roma'yla anlaşamadı. Uruguaylı, İtalyan ekibiyle rakamda uzlaşırken, 3 yıllık sözleşme istedi. Roma yetkilileri 2 yıllık sözleşmede diretince, görüşmeler askıya alındı. Menajeri Figer aracılığıyla Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a haber gönderen Lugano'nun anlaşma zemini aradığı bildirildi. Yıldırım ise yıllık 3 milyon Euro'nun üzerine çıkmayacaklarını, kabul etmesi halinde gelip sözleşme imzalayabileceğini söyledi.

LUIS ARAGONES İÇİN SON 6 GÜN
Luis Aragones, Fenerbahçe için adeta kambur olmuş durumda. İspanyol teknik adam, tazminatında taksitlendirme yapılmasını istemiyor. Peşin bir rakamda olayı bitirmek istiyor. Ancak burada da alacağı tazminat nedeniyle İspanya'da doğacak vergiler sorun oluyor. Dede, bu vergilerin Fenerbahçe tarafından ödenmesini istiyor. Sarı-lacivertliler buna yanaşmıyor. 28 Haziran'da yeni teknik direktör Christoph Daum'un Türkiye'ye gelecek olması, işin bu hafta içinde çözülmesini zorunlu kılıyor.

POULSEN İYİCE KÖŞEYE SIKIŞTI

Christian Poulsen'le ilgili çift taraflı baskı uygulanıyor. Fenerbahçe kanadı, Danimarkalı'nın düğününe Daum aracılığıyla hediye bile gönderdi. Poulsen'in Juventus'ta mutlu olduğunu ve ayrılmak istemediğini söylemesi hem Fenerbahçe'yi hem de kulübünü sıkıntıya sokuyor. Çünkü Juventus da onu satmak istiyor. İtalyan takımının geçtiğimiz sezon Tottenham'a gitmeyen Tiago'yu tüm sezon yedek bırakması, Danimarkalı yıldıza Fenerbahçe'den başka çare bırakmıyor.