Gökhan Zan G.Saray'da

Pazartesi 22.06.2009 16:34
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009 21:02
ABONE OL
Galatasaray Kulübü, transfer ettiği Beşiktaşlı savunma oyuncusu Gökhan Zan ile sözleşme imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve kulüp futbol şubesi sorumluları Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ ile bir dönem Galatasaray'da forma giyen Öner Kılıç'ın da katıldığı imza töreninde Gökhan, kendisini 2 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Haldun Üstünel, imza töreninde yaptığı konuşmada, Türk futbolunun önemli isimlerinden birini camialarına kazandırdıklarını ifade ederek, ''Savunma hattını güçlendireceğine inandığımız bir arkadaşımızı, milli bir kardeşimizi renklerimize bağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hocamızın bizi bilgilendirmesi doğrultusunda bu transfere yöneldik ve gerçekleştirmek için elimizden gelen çabayı gösterdik. Hem camiamıza, hem Gökhan'a, hem de Türk futboluna hayırlı olmasını diliyoruz'' diye konuştu.

''BEŞİKTAŞ'IN BU KONUDA ALINGANLIK GÖSTERMESİNİ BEKLEMİYORUM''

Üstünel, Beşiktaş Kulübü'nün, Gökhan Zan'ın transferi nedeniyle alınganlık göstermesini beklemediğini söyledi.

Gökhan'ın, belli bir süreç içinde transferini gerçekleştiremediğini dile getiren Üstünel, ''Kendisinin isteği Galatasaray forması giymek olduğu sürece, ben güzide kulübümüz Beşiktaş'ın bu konuda bir alınganlık göstermesini hiç beklemiyorum'' dedi.

Gökhan'ın, geleceğiyle ilgili bir adım atmak için böyle bir karar aldığını anlatan Üstünel, şunları kaydetti:
''Biz, belli bir süre geride durduk bu transferde. Beşiktaş Kulübü'ne de bir süre verdik, çünkü baktığımız zaman Gökhan'ın sözleşmesi sona ermiş durumda. Bu süre içinde Beşiktaş Kulübü'nde kalacağını düşünmüştük, fakat bu gerçekleşmedi. Gökhan'ın da Galatasaray'da futbol oynamak istemesi, bizlerin de ona kapımızın sonuna kadar açık olduğunu belirtmemiz, bu transferin gerçekleşmesini sağladı. Beşiktaş Kulübü ile bu konuda bir temas olmadı.''

GÖKHAN: ''FORMAMI GİYECEĞİM GÜNÜ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM''

Gökhan Zan, Galatasaray gibi büyük bir takıma gelmenin kendisini onurlandırdığını ifade ederek, ''Yeni formamı giyeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum'' dedi.

Transferinin ani olduğunu anlatan milli futbolcu, ''Belirli bir dönem belirsizlik içindeydim. Galatasaray gibi büyük bir camiadan böyle bir teklif gelmesi beni son derece heyecanlandırdı ve onurlandırdı. Kararımı bugün verdim. Yeni formamı giyeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bu transferde emeği geçen sayın başkanımız Adnan Polat'a, sayın Haldun Üstünel'e ve yönetim kurulundan herkese teşekkür etmek istiyorum'' diye konuştu.

Beşiktaş'tan birçok acı ve tatlı anıyla ayrıldığını belirten Gökhan, şöyle konuştu:
''En önemlisi, şampiyon olan bir takımın kaptanı olarak Galatasaray'a geldim. Sonuçta profesyonel bir futbolcuyum. Verdiğim kararın hem kendime, hem de Galatasaray'a hayırlı olmasını diliyorum. Beşiktaş camiasının, verdiğim bu karara saygı duyacağına yürekten inanıyorum. Onlara da başarılar diliyorum. Bugünlere gelmemde katkısı olan kişilerle birlikte, öncelikle Beşiktaş Kulübü yönetimi, taraftarları ve tüm çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Umarım hem Galatasaray'a, hem bana hayırlı ve uğurlu olur.''

''ARTIK GERİYE BAKMAMAK LAZIM''


Galatasaray'a gelmesinde, kendisine gösterilen ilginin önemli paya sahip olduğunu dile getiren Gökhan, ''Kararımı bugün verdim, spekülasyonlara yer vermek istemiyorum. Önemli olan bugün. Artık geriye bakmamak lazım. Artık Beşiktaş'ta yaşadığım o eski günleri, bundan sonra Galatasaray'da en iyi şekilde yaşamak istiyorum. Hem şampiyonluklar yaşamak, hem de Avrupa'da başarılar elde etmek istiyorum. Herşey Galatasaray'ın başarısı için'' dedi.

Galatasaray'ın, Türkiye'nin en iyi kulüplerinden biri olduğunu vurgulayan Gökhan, ''Özellikle Avrupa'da ön planda olan Avrupai bir takım. Galatasaray'ın, Avrupa'da Türkiye'yi temsil edecek olması ve benim de arkadaşlarımla birlikte bu mücadeleyi verecek olmam, beni son derece keyiflendiriyor'' diye konuştu.
Gökhan, kendisine Avrupa'dan da transfer önerilerinin olduğunu belirterek, ''Ama Avrupa'da önemli başarılara sahip olan bir takıma gelmek benim için çok önemliydi. Artık benim için önemli olan Galatasaray'ın formasını layığıyla taşımak'' dedi.

''RIJKAARD ÇOK BÜYÜK BİR İSİM''

Gökhan Zan, Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Frank Rijkaard'ın çok büyük bir öne sahip olduğunu ifade ederek, ''Özellikle Avrupa'nın en iyi takımlarında çalışması, futbolcu kimliğiyle, kişiliği ve teknik adamlığıyla ön planda olan ve müthiş bir kariyere sahip bir hoca. Onunla çalışacak olmaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah hocamız ve arkadaşlarımızla birlikte Galatasaray'ı başarılara taşırız.'' diye konuştu.

Galatasaray Kulübü'nün yaptığı yeni uygulama çerçevesinde, imza töreninde bulunan Öner Kılıç ise Gökhan'ın transferinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''Transferin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim. Gökhan, kendisini ispatlamış, mevkisinin en iyi oyuncularından biri. Umarım Galatasaray'a uzun yıllar hizmet eder ve futbolu da burada bırakır'' dedi.

Kılıç, daha sonra Gökhan'ın Galatasaray'da giyeceği 5 numaralı formayı öperek kendisine verdi. Gökhan da formayı layığıyla taşıyacağına söz vererek, giydiği formayla basın mensuplarına poz verdi.