Millilerden eskrimde tarihi başarı

Pazartesi 22.06.2009 11:04
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009 11:05
ABONE OL
Portekiz'in başkenti Lizbon'da yapılan Yıldızlar ve Gençler Eskrim Akdeniz Şampiyonası'nın ferdi müsabakalar bölümünde milliler tarihi bir başarı kazandı. Genç ve yıldız milliler, ferdi müsabakalarda 1 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

Müsabakalarda, genç erkekler kılıçta Hakan Yıldırım altın, genç erkekler epede Mert Uzunay ve flörede Burak Babaoğlu gümüş, genç bayanlar flörede Canan Korkmaz, kılıçta Simay Koç, yıldız bayanlar epede Lotus Tüzün ve kılıçta Göksu Çetintaş ise bronz madalya elde etti.

Türkiye, kazanılan bu madalyalarla takım sıralamasında da İtalya ve Fransa'nın ardından üçüncülüğü aldı. Bu sonuçlarla milli eskrimciler, Akdeniz Şampiyonası'nda Türkiye eskrim tarihindeki en önemli başarıya ulaşmış oldu.

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, yaptığı açıklamada, Türk eskriminin müthiş bir ivme yakaladığını belirterek, ''Sporcularımızın uluslararası arenada kazandığı başarılar göğsümüzü kabarttı. Bu madalyaların, önümüzdeki olimpiyat oyunlarında elde edeceğimiz başarıların habercisi olmasını umuyorum'' dedi.