Babel'e para bulundu

"Yeni büyük sürprizler olacak" diyen Haldun Üstünel, Babel'in transferine nokta koymak için yurtdışına gidiyor. Ünlü futbolcu için yönetim parayı sponsorlardan temin edecek

Çarşamba 24.06.2009
ABONE OL
Galatasaray'da Gökhan Zan'ın imzasından sonra gözler dış transfere çevrildi. Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, yurt dışına çıkarak Babel'in transferinde son noktayı koyacak. Gökhan Zan'ın imza töreninde "Yeni sürprizlere hazır olun" diyen Üstünel teknik direktör Rijkaard'ın da çok istediği golcü futbolcu için Liverpool ile masaya oturacak. Liverpool'da mutsuz olan Babel için İngiliz kulübü 10 milyon euro bonservis bedeli istiyor. Başkan Polat'ın bu parayı kulübün sponsorlarından almayı planladığı öğrenildi. Cimbom Liverpool'a Babel için 8 milyon euro önermişti.

NEİLL GÜN SAYIYOR
Bu arada Galatasaray'ın daha önce el sıkıştığı Lucas Neill'in de Almanya kampına doğrudan katılacağı kaydedildi. Tugay Kerimoğlu ile Blackburn'da takım arkadaşlığı yapan Neill, 2007 ylında Londra ekibi West Ham United'a transfer oldu. Neill, bir sezonun ardından takım kaptanlığına getirildi. Neill'in sezon sonu sözleşmesi bitti ve serbest kaldı. Hem sağbek hem de stoper olarak oynayan ünlü futbolcuyu Kewell G.Saray'a önermişti.