Birlikte uçacağız

2001-2002 sezonunun devre arasında Beşiktaş'a veda eden Nihat yuvasına dönmenin mutluluğunu SABAH'la paylaştı: "İnanın çok heyecanlıyım. Uyuyamadım ve sabah 5'e kadar Kordon'da yürüdüm

Cuma 26.06.2009
Güncelleme: Cuma 26.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş, transferin en büyük bombalarından birini patlatmanın mutluluğu yaşıyor. Kartal'ın efsane ismi Nihat Kahveci, yuvasına dönüyor. Beşiktaş alt yapısında yetişen Nihat, Toshack'ın desteğiyle 2001-2002 sezonunun devre arasında Real Sociedad'a 5 milyon dolar bonservisle transfer oldu. Oradaki başarılarıyla Villarreal'e gitti. 30 yaşında Yıldırım Demirören'in ısrarlı teklifi karşısında yuvaya döndü. Her fırsatta "Türkiye'de döneceğim kulüp Beşiktaş" diyordu, sözünü tuttu. Önceki gece kendisini Beşiktaşlı yapan 4 yıllık mukaveleye imza atan Nihat, SABAH'a dün şunları söyledi:

"NİHAT BEŞİKTAŞ'IN BİR EVLADI" "
Ben Beşiktaş'ın evladıyım. Her zaman öyle hissettim. Bu aidiyet duygusunu hep yaşadım. Futbol yaşamımda diğer takımların taraftarlarının de sevgisini kazandığımı düşünüyorum. Çünkü hepsine saygım var. Tekrar Beşiktaş'tayım. Şampiyon bir takıma geldim. Beşiktaş'ta şampiyonluklar ve Avrupa'da, özellikle Şampiyonlar Ligi'nde başarılar yaşamaya geldim. Yuvaya, Türkiye'ye döndüğüm için heyecanlıyım. İnanın çok heyecanlandım. Sabah beşe kadar uyumadım; Kordon'da yürüdüm. Sabırsızlıkla İnönü'ye çıkmayı bekliyorum. Ümraniye'yi merak ediyorum. Yeteneğimle, bilgimle, tecrübemle Beşiktaş'a hizmet etmeye çalışacağım."

İNÖNÜ''DE İMZA ŞOV
Beşiktaş yuvasına dönen Nihat Kahveci için İnönü Stadı'nda özel bir imza töreni düzenleyecek. Milli futbolcu için yapılacak törenin tarihi daha belli olmazken, ilk imzayı statta İsmail Köybaşı atacak. Bu arada kaptanlığın da Nihat'a verilmesi gündeme geldi. Şu anda Beşiktaş'ta kaptan olan Arjantinli yıldız Delgado'nun geçen sezon bu görevi yeteri kadar yerine getirememesi nedeniyle yönetim kaptanlığın Nihat'a verilmesi için teknik direktör Mustafa Denizli'ye fikir danışacak.

NE DEDİLER?

Lider bir oyuncu
NİHAT Beşiktaş camiası içinden yetişmiş birisi olarak buradan gidip Avrupa'da önemli işler yaptı. Milli Takım'ın temel oyuncularından birisi olması, kaptanlığına kadar yükselmiş olması, onun yetenekli bir futbolcu olmasının dışında liderlik özelliğini de ortaya koyuyor. Beşiktaş'ta bu yönde de var olan bir eksikliği futbolcu yeteneklerini de yanına katarak başarılı olacağını düşünüyorum. Sakatlıklarla ilgili bir sıkıntı yaşamazsa, Beşiktaş'a ciddi katkıları olacaktır
ALİ GÜLTİKEN

İspanya bitmişti
NİHAT'IN Beşiktaş'a gelişi İspanya'da misyonunun bittiğini gösteriyor. İspanyolca'yı ana dili gibi konuşan Nihat'a artık İspanyol takımlarının talip olmadığını görüyoruz. Eğer La Liga'dan bir takım Nihat'ı ciddi olarak isteseydi, milli futbolcu Türkiye'ye dönmezdi. Ama transferinde doğru bir strateji izledi. Ağırdan aldı. Belki de futbol yaşamının son transferini ekonomik olarak en doğru şartlarla ve kendisi için en doğru kulübe gelerek gerçekleştirdi.
LEVENT TÜZEMEN

SABAH'IN TÜM BASKILARINDA MANŞETTİ
SABAH Spor Servisi, transfer sezonundaki takipçiliğini Nihat operasyonunda da ortaya koydu ve farkını gösterdi. Gündüz saatlerinde başlayan milli futbolcunun serüveni gece saat 02:00'de son bulurken, SABAH Spor'un mesaisi 03:00 sıralarında bitti. Nihat'ın transfer detayları Kıbrıs, Taşra, Şehir ve Şehir ara baskılarında hep manşetti; kutularda kalmadı! Nihat'ın otelden çıkış kareleri ve sonrasında gece çekilen Demirören'le kutlama fotoğrafı sadece bu sayfalarda yer aldı. Demirören ile Nihat'ın tarihi pozu için baskı son ana kadar bekletildi.