"Poulsen Fener'i reddetti"

Cuma 26.06.2009 13:55
Güncelleme: Cuma 26.06.2009 17:33
ABONE OL
İtalya'nın Juventus kulübüyle sözleşmesi devam eden orta saha oyuncusu Christian Poulsen'in, Fenerbahçe'ye gitmeyi kabul etmediği bildirildi.

Tuttosport'un haberinde, Poulsen'in futbol hayatına Türkiye'de devam etmek istemediğini söyleyerek Fenerbahçe'de forma giymeyi reddettiği belirtildi.

Haberde, Juventus'a Sevilla'dan geçen yıl gelen, ancak düzenli forma giyemeyen Danrimarkalı futbolcuya, başka bir takıma gönderileceği ve Fenerbahçe ile bu konuda görüşüldüğü bilgisinin kulüp tarafından iletildiği, ancak oyuncunun İstanbul'a gitmeye sıcak bakmaması nedeniyle anlaşma sağlanamadığı kaydedildi.

Gazete, Poulsen'in, ''Fenerbahçe'nin teklifi beni gururlandırdı. 4 milyon avro az para değil. Ancak durumumun parayla ilgisi yok. Juventus'da kalmak istiyorum'' şeklindeki sözlerine de yer verdi.
Tuttosport, Juventus'un, gerçekleşmesi halinde transferden 7,5 milyon avro elde edeceği bilgisini de aktardı.

Juventus Teknik Direktörü Ciro Ferrara, gelecek yılki planları dahilinde Danimarkalı orta saha oyuncusunu düşünmüyor. İtalyan ekibin, Poulsen'in oynadığı mevki için Real Madrid'den Mahamadou Diarra'yı almak istediği belirtiliyor.