Kesintisiz iletişim!

Beşiktaş'a imza atan Denizli, "Yönetimle aranızda transferlerde bir kopukluk var mı?" sorusuna, "Önemli olan düşüncede birlik olmak. Kulübün yaptığı transferler, benim onayımdan geçiyor" yanıtını verdi

Cumartesi 27.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 27.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş, şampiyon olduktan sonra bir süre kriz yaşadığı teknik direktörü Mustafa Denizli'yle dün basın önünde sembolik bir imza töreni yaptı. Kulübe, 19 yıl aradan sonra iki kupa kazandırma başarısını sağlayan Mustafa Denizli, kendisini 1 yıllığına daha siyah- beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi, başkan Yıldırım Demirören ve yönetici Ertunç Soğancıoğlu'nun katıldığı törenle imzaladı. Denizli, "Benim Beşiktaş'a ilk imza attığım gün çok mutlu bir günümdü. Bugün o mutluluğun devam ettiği gündür" dedi. Demirören, yöneticiler ve camianın kendilerine gösterdiği destek ve güvene layık olmak için çalıştıklarını ifade eden Mustafa Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sonunda başardık. Bu sezon da aramıza yeni katılan arkadaşlarla aynı duygular içinde Beşiktaş'ımızı daha iyi yerlere taşımanın hazırlığına başlıyoruz. 29 Haziran Pazartesi gününden itibaren takımla ilgili detaylı bilgileri sizinle paylaşacağım. İlk günümdeki heyecan yok bugün, ama devam etmenin mutluluğu var." "

1 YIL ANLAŞMA PRENSİBİM"
Prensip olarak 1 yıllık sözleşmelere imza attığını hatırlatan Denizli, "Başkan ve yönetim kurulu bu sürenin çok üzerinde beraber olmak için defalarca telkinde ve teklifte bulundular. Bu prensip anlayışıdır. Çalışma düşüncemi daha yoğun yaşamam için önemli bir faktör. Böyle çalışmanın hem kulüp, hem benim için daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bu tek yıllık çalışmalar ne kadar devam eder, bilemiyorum, ama en azından düşündüğümüz noktada birleşmemizi sağlamak için önemli bir araç oluyor" yorumunu yaptı. Transfer konusunda yönetim kurulu ile kopukluk yaşandığı yönündeki eleştirileri hatırlatan tecrübeli teknik adam, "Önemli olan düşüncede birlik olmak. Kulübün yaptığı transferler, benim onayım ve düşüncelerimizin ortak noktada buluşmasıdır" açıklamasını yaptı. "

NİHAT'LA AYNI UÇAKTAYDIK"
Denizli, yeni sezon öncesi yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verirken, "23 Temmuz'a kadar çalışmalar burada. İspanya'ya hareketten önce bir veya iki maç yapacağız. İspanya'dan Almanya'ya geçeceğiz. Süper Kupa'yı oynayacağız. Sezonun birinci maçı Beşiktaş'ın olacak. İçerde veya dışarda olmasına göre buraya dönüşümüzü programlayacağız" dedi. Nihat Kahveci konusunda ise Denizli, şunları söyledi: "Nihat'ın ilk aşamada gelmemesine üzülmüştüm. Bugün tesadüfen aynı uçakta geldik. Bizim için, camia için çok önemli bir oyuncu ve kişilik. Onunla birlikte olmak benim için memnuniyet verici bir çalışma olacak. Camianın yabancısı olmadığını hepimiz biliyoruz. Yeni transfer edilen bir oyuncu değil. Kendi kulübünde devam eden bir oyuncu olarak bakıyoruz. Kişiliği oturmuş, profesyonelliği üst noktada biri. Beklentilere yanıt verecek bir oyuncu."