Pescara günlüğü

Cumartesi 27.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 27.06.2009
ABONE OL
ORGANİZASYONDA görev alan şoförlerin spor salonlarını bilmemesi sıkıntı yarattı. Spordan Sorumlu Bakan Faruk Özak ile selefi M.Ali Şahin şehir içinde dolaştıktan sonra salona gelebildi. Sabah seansında 5 güreşçimiz, öğlen ise 3 haltercimiz müsabakalarına son anda yetişti. Şahin, "İtalya bu işe iyi hazırlanmamış. Keşke Türkiye'den şoför getirseydik" diyerek tepki gösterdi.
KÜREKTE iki çift ve bireysel yarışan bir Türk sporcu üst tura yükseldi. Bomba Gölü'nde gerçekleştirilen yarışlar sonunda, M2x kategorisinde Bahadır Kaykaç-Levent Atıl çifti, LM2x'de Cem Yılmaz-Ahmet Yumrukaya çifti ve LM1x kategorisinde Barbaros Gözütok bir üst tura çıktı. Türk sporcular bugün elemeleri geçerse finalde yarışma hakkı kazanacaklar.
GENÇLİK ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'ün önceki gün organizasyondaki aksaklıklar üzerine yaptığı, "Oyunlardan çekiliriz" sözleri tepki çekti. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı, GS genel müdürlüğünün oyunlardan çekilme gibi bir yetkisinin olmadığını belirterek, "Burada tek söz sahibi benim" diye konuştu.