Ümit Eskişehirsporlu oldu

Cumartesi 27.06.2009 19:27
Güncelleme: Cumartesi 27.06.2009 19:28
ABONE OL
Milli futbolcu Ümit Karan, Atatürk Stadı'nda düzenlenen ve 5 bin taraftarın katıldığı törenle, kendisini 3 yıllığına Eskişehirsporlu yapan imzayı attı.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, imza töreninde yaptığı konuşmada, transfer öncesinde Ümit Karan'ın Eskişehirspor'a transfer olacağına inanmayanların bulunduğu belirterek, transferi gerçekleştirerek inanmayanların yüzünü kara çıkardıklarını söyledi.

Karan'ın Eskişehirspor'a büyük işler yapmak için geldiğini ifade eden Ünal, şöyle konuştu:
''Ümit, 3 yıllığına Eskişehirspor gibi büyük bir camianın oyuncusu oldu. Ümit, büyük Eskişehirspor taraftarlarına armağan ve hayırlı olsun. 2 gün sonra Fransa'nın Lille kulübüne gidip Youla'nın da bonservisini alacağım. Ümit ve Youla, Eskişehirspor'a büyük işler yapmak için geldiler. Bu sezon Ümit ve Youla, filelere golleri atacaklardır.''

Daha sonra Ünal, törene katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den, açık tribünün üstünün kapanması için söz aldı. Öte yandan Ünal, takıma otobüs alınması için Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Karacan'ı ikna etmeye çalıştı. Karacan da, ''Eskişehirspor'a yeni bir otobüs alınmasını 30 Haziran'daki meclis toplantısında görüşeceğiz'' dedi.

Öte yandan sanatçı Mithat Körler de sahaya inerek taraftarlarla beraber Eskişehirspor marşlarını seslendirdi.