Alman ayıbı

Hollanda kampı için yola çıkan Galatasaray, aktarma yaptığı Almanya'da kötü bir sürprizle karşılaştı. Polis, Adnan Sezgin'in girişine izin vermezken, devreye giren Rijkaard olayı çözd

Pazar 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
Galatasaray, yeni sezon hazırlıkları için dün Düsseldorf üzerinden Hollanda'nın Tegelen şehrine gitti. Ancak sarı-kırmızılı kafile aktarma yaptığı Almanya'da beklenmedik bir olayla karşılaştı ve Cimbom için yurt dışı kampı kötü bir sürpizle start aldı. Alman polisi, pasaport kontrolünde sarı-kırmızılı futbolcular ve teknik heyete zorluk çıkarttılar. Kafile başkanı olan ve ABD pasaportu taşıyan Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, yetkililerin agresif tutumları sonucu çileden çıktı. Polisin eliyle karnına müdahalesi sonucu Sezgin, iyice kontrolden çıktı ve "Don't touch me (Bana dokunma)" dedi. Ardından Alman yetkili, Sezgin ve arkasında Yaser Yıldız'ın başını çektiği futbolculara, "Sizlere geçiş izni vermiyorum" dedi. Bunun üzerine devreye Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard girdi. Kontrolden geçmesine rağmen geri dönen ve takımının imdadına yetişen Hollandalı hoca, polislerle kısa süren özel bir görüşme yaptı. Rijkaard'ın sözleri sonrası yumuşayan Alman yetkililer, sarı-kırmızılı kafilenin geçişine izin verdi ve olası bir kaos önlenmiş oldu.

ZAN'A BÜYÜK İLGİ
Ardından futbolcular ve teknik heyet kendilerini bekleyen otobüste yerlerini aldılar ve Cimbom 1 saatlik yolculukla Hollanda'nın Tegelen şehrine ulaştı. Sarı-kırmızılılar, 12 Temmuz'a kadar yeni sezon hazırlıklarını Tegelen'de sürdürecek. Öte yandan Galatasaray'ın İstanbul'dan Almanya'ya hareketi öncesinde yeni transfer Gökhan Zan, sarı-kırmızılı taraftarların yoğun ilgisiyle karşılaştı.