Fener'in hedefindeki isim

Pazartesi 29.06.2009 08:56
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 08:57
ABONE OL
Resmen göreve başlamayı bekleyen F.Bahçe Teknik Direktörü Daum'un sürpriz bir transfer talebinde bulunduğu ortaya çıktı. Tecrübeli hocanın hedefindeki bu futbolcunun Portsmouth'un 2.01'lik golcüsü Peter Crouch olduğu belirtildi.

Oyun sisteminde kanat akınlarına büyük önem veren Daum'un, sağdan ve soldan yapılacak ortaları değerlendirmesi için uzun boylu bir forvet istediği ve bunun için de en uygun ismin Crouch olduğunu yönetime bildirdiği öğrenildi. Daum'un "Crouch alınırsa, hücumda istediklerimizi çok kolay yapabiliriz" dediği ifade edildi. Daum'un talebi üzerine kolları sıvayan yönetim, hem Crouch'un menajeri Jonathan Barnett'ın hem de Portsmouth'un nabzını yokladı.

İlk temaslarda İngiliz kulübü, bonservisi 10 milyon euro olan Crouch'u satabileceğinin sinyallerini verirken, yıldız futbolcunun menajeri de "Crouch, İngiltere'den ayrılmayı pek düşünmüyor fakat aynı zamanda Avrupa kupalarında kendini göstermek istiyor. Portsmouth'ta ise bu şansı yok. Konuyu düşünmesi için süreye ihtiyacı var" dedi. F.Bahçe şimdi, "Örümcek" diye de anılan Crouch'tan gelecek cevabı beklemeye başladı.

Unutulmaz vole

Uzun boyuna rağmen tekniği de çok iyi olan 28 yaşındaki Crouch'un 3 yıl önce Liverpool formasıyla G.Saray'a attığı bu estetik gol, İngiltere'de günlerce konuşulmuştu.