Şova devam

Akdeniz Oyunları'nda madalya toplamaya devam ediyoruz. Halterde Sibel Şimşek sakatlığına takılınca iki gümüşle yetindi. Güreşte Sezar Akgül altın, Mustafa Kartal ise gümüş aldı

Pazartesi 29.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
16. Akdeniz Oyunları'nda dün de sporcularımız madalyaları toplamaya devam ettiler. İtalya'nın Pescara kentinde devam eden oyunlarda 63 kiloda yarışan milli bayan halterci Sibel Şimşek, koparma ve silkmede 2 gümüş madalya aldı. Şimşek, koparmadaki 97 kiloluk kaldırışının ardından 101 ve 102 kiloluk denemelerinde başarı elde edemedi. Sakatlığına rağmen acılar içinde silkmede de podyuma çıkan Şimşek, 112 ve 121 kiloyu kamldırdı ancak son hakkında sağ bacağındaki sakatlığı yüzünden 126'yı kaldıramadı ve gümüşte kaldı. Bu arada 94 kiloda Türkiye adına yarışacak olan Erdal Sunar'ın Fransa adına yarışan eşi Müslime Meral Sunar da koparmada 92, silkmede 110 kilo kaldırarak 2 bronz madalya kazandı. Erkeklerde ise 77 kiloda sporcumuz Semih Yağcı koparmada 151 ve 155 kiloyu kaldırdı ancak 157'yi kaldıramayınca üçüncü olup bronz madalya aldı. Yağcı silkmede ise sıfır çekti.

GÜREŞTE BAK'IN AYIBI!
Güreşte de dün başarılı bir gün geçirdik. Serbest güreşte 55 kiloda Sezar Akgül altın madalya kazandı. Grubunda 4 sporcu bulunan Akgül, sabah İtalyan Manei ve Suriyeli Alrıfai'yi akşam finalde Fransız Fatah'ı yenip şampiyon oldu. 60 kiloda altın madalya için mindere çıkan Mustafa Kartal ise Mısırlı Hassan İbrahim'e 2-1 yenilerek gümüş madalyada kaldı. Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak'ın pasif bir güreş çıkaran Kartal'ı, oyun yapma girişiminde bulunmamasından dolayı azarlaması ise gecenin ayıbı olarak görüldü.