"Sezgilerime güveniyorum"

Salı 30.06.2009 17:38
Güncelleme: Salı 30.06.2009 17:39
ABONE OL
Fenerbahçe'nin Gaziantepspor'dan transfer ettiği Bekir İrtegün, en çok beğendiği özelliğinin sezgileri olduğunu belirterek, "Bence bu, iyi bir defans oyuncusu olmak için gereken en temel özellik." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi yayın organı Tam Saha dergisinin sorularını yanıtlayan Fenerbahçe'nin çiçeği burnunda futbolcusu Bekir İrtegün, futboluyla ilgili olarak, sezgilerine güvendiğini belirterek, "Bence bu, iyi bir defans oyuncusu olmak için gereken en temel özellik. Böylelikle, ağır kaldığınız pozisyonlarda bile sezgilerinizi kullanıp avantajlı duruma geçebilirsiniz. Ayrıca maçlara çok iyi konsantre olduğumu düşünüyorum." diye konuştu.

Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili olarak, geçen sezonun devre arasında kendisine teklif geldiğini hatırlatan Bekir, "Ben gitmeyi çok istememe rağmen, bu transfer gerçekleşmemişti. Gaziantepsporlu taraftarların beni ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Ama onlar da bilsinler ki artık bir futbolcu kariyerinin sonuna kadar aynı kulüpte oynamıyor. Başka takıma gidiyor, sonra geri gelebiliyor. Gaziantepspor'da 8 yıl oynadım ve bu oldukça uzun bir süre. Kendimi geliştirebilmem ve potansiyelimi zorlamak için bazı değişikliklere ihtiyacım vardı." ifadelerini kullandı.

Bekir, Futbol Yorumcusu Rıdvan Dilmen'in kendisi hakkında, "Daha çok çalışmalı, kendisine yazık ediyor" şeklindeki bir yorumunun sorusuna ise, şu karşılığı verdi: "Konu çalışmaksa, zaten ben her antrenmanda çok çalışan, gayretli bir futbolcuyum. Bu küçüklüğümden beri hep böyle olmuştur. Rıdvan Hoca'nın benim hakkımdaki düşüncelerini biliyorum. Kendisine teşekkür ediyorum. Belki Rıdvan Hoca değerlendirmesinde şu noktada haklı olabilir; ben uzun yıllardır Gaziantepspor'da oynuyorum. Aralıksız olarak aynı yerde bulunmak bir süre sonra insanı yormaya başlıyor. Ama bu kesinlikle benim için bir bahane olamaz. İtiraf edeyim ki 2-3 yıl önce ekstra olarak değerlendirilebilecek çalışmalar yapıyordum. Bir süredir bu çalışmaları yapamasam da antrenmanlarda bütün enerjimi harcıyorum. Ekstra çalışmaları yapmaya yeniden başlamam gerektiğini biliyorum."