Fener gibisi yok

3 yıl aradan sonra Fenerbahçe'ye dönen Daum, dün 3 yıllık resmi sözleşmeye imza attı. Törende "Eve geri dönmemi sağlayanlara teşekkür ederim. Aklım hep buradaydı" dedi

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Daum, dün kendisini resmen 3 yıllığına sarı-lacivertlilere bağlayan imzayı attı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilen imza törenine Başkan Aziz Yıldırım, Sportif Direktör Aykut Kocaman ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Törende ilk sözü alan Aziz Yıldırım, "Kongrede verdiğimiz üç yıl üst üste şampiyonluk sözünü gerçekleştirmek için tekrar Daum'la çalışmaya karar verdik" dedi. Ardından konuşan Daum, sözlerine Türkçe başladı. "Fenerbahçe'de sizinle birlikte olmaktan çok mutluyum. İnşallah Fenerbahçe şampiyon olacak. Aziz efsane başkan, Aziz Yıldırım Fenerbahçe'dir" diye konuştuktan sonra Türkçe'de zorlanmaya başladı. Yardımcısı ve tercümanı Ayhan Tumani'yi çağırırken Türkçe "Bir sandalye lütfen" demesi gülüşmelere neden oldu. Konuşmanın Almanca bölümünde ise şunları söyledi:

Herkese, beni eve geri döndürdükleri için teşekkür ederim. Geçmişteki başarılar güzeldi. Ancak geçmişte kaldı. Önemli olan ilerde neler yapacağımız. Burada olmak bana büyük gurur veriyor.

Ben yarı Alman yarı Türk'üm. Bir kere Fenerbahçeli değil, ömür boyu Fenerbahçeli'yim. Benim için bir söz vermekten çok, verilen sözü tutabilmek her zaman daha önemli.

Buradan ayrıldığımda, hastalığım vardı. Gittikten 2 gün sonra ameliyat oldum. Şimdi iyiyim.
Almanya'dayken, her zaman Türkiye'nin temsilciliğini yaptım. Aklım hep buralardaydı. Fenerbahçe gibisi yok.

Eskiye göre daha yüksek motivasyonla geri döndüm. Bu görevi almak beni mutlu ediyor. Elimden geleni yapacağım. Bizim için imkanlar süper. Bu imkanları kullanıp büyük başarılar elde edeceğiz.

Fenerbahçe en güçlü takımı sahaya sürecektir. Sonuçta yönetimle aynı dili konuşuyoruz. 24 saat çalışmaya hazırız. Yapılacak transferden çok, takımın kişilik kalitesi bence çok daha önemli.

Planlarımız adım adım ilerleyecek. 1. adımı yapmadan 3. adımı konuşmak istemiyoruz. İlk hedefimiz Türkiye şampiyonluğudur. Fenerbahçe'nin hedefi her zaman en yükseklerde olmak olmuştur.

Basında yazılan "Yıldırım, takıma müdahale etmek için Daum'u getirdi" haberleri şaka olsa gerek. Öyle bir şey yok, olamaz da. Bunu kabul etmiyorum.

Biz kimseyi oynamak için zorlamıyoruz.
Herkes kalpten istediği için oynuyor. Kalecimiz Volkan Demirel, bu hedeflerimizi paylaşıp bizim yolumuzdan gitmek isterse, elbette takımda kalabilir.

BİZE ULAŞIN