Kartal'da Delgado şoku

Yeni sezon hazırlıklarına 2 gün önce başlayan Beşiktaş'ta, kaptan Matias Delgado'nun, sakatlığı nedeniyle operasyon geçirecek olması moralleri bozdu.

Arjantinli futbolcunun karın kasları ve kasıklarında yaşadığı sakatlık nedeniyle 7 Temmuz Salı günü İspanya'da ameliyat olacağı ve uzun bir süre sahalardan ayrı kalacağı bildirildi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, siyah-beyazlı takımın sabah antrenmanı sırasında basın mensuplarıyla konuyla ilgili olarak sohbet ederken, Delgado'nun eksikliğinin nasıl giderileceği yolundaki bir soru üzerine, ''Ya yeni bir yol bulacağız ya da yeni bir yol yapacağız'' dedi.

Denizli, İstanbul'da oynamayı planladıkları hazırlık maçı için de İtalya'nın Catania takımıyla görüşmelerini sürdürdüklerini belirtti.

Deneyimli teknik adam, Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard konusundaki bir soruya da, ''Kariyeri son derece başarılı'' diye yanıt verdi.

Mustafa Denizli, 3 gurbetçi futbolcuyla ilgilendiklerini ifade ederek, ''Bunların içinde en çok ilgilendiğimiz ve geçen yıl Almanya İkinci Ligi'nde yılın futbolcusu seçilen Ömer Toprak, talihsiz bir trafik kazası geçirdi. Diğer 2 futbolcudan birinin fiyatı yükseldi, diğeri ise önümüzdeki günlerde gelebilir'' şeklinde konuştu.
Bu arada Denizli, basın mensuplarına da takılarak, ''Bakın Türk hoca ne güzel, saha kenarında sohbet edebiliyoruz, diğerleri ne yapsın'' diye espri yaptı.

BİZE ULAŞIN