Fener'den salvo!

Yıldırım: "Kulüpler arasındaki tatlı rekabetin heyecanıyla Mehmet Topuz'a forma giydirme acemiliğini gösteren dostlarımız, sonunda bu futbolcunun 'Bir gün herkes F.Bahçeli olacak' yazılı şapkayı giyerek imza attığını görmüştür"

Kamer: "İsteseydik, bugün takımımızın başında Rijkaard vardı. Ama biz Türkiye ve F.Bahçe'yi tanıdığı için Daum'u tercih ettik. Bu, taraftarın, başkanın ve yönetimin tercihidir. Çok doğrudur. G.Saray yeni hocasıyla güzel ikincilikler yaşar"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Beşiktaş'a, yönetici Cihan Kamer ise Galatasaray'a yüklendi. Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi dergisindeki yazıda, "Tarihimiz boyunca şampiyonluk dışında hiçbir hedef Fenerbahçe Spor Kulübü için sportif hedef olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Biz de aynı anlayışla şampiyonluk sözü verdik" ifadelerini kullandı. Beşiktaş ile Fenerbahçe kulüpleri arasında krize yol açan Mehmet Topuz transferine de değinen Yıldırım, bu konuda şunları söyledi: "Kulüpler arasındaki tatlı rekabetin verdiği heyecanla bu futbolcuya forma giydirme acemiliğini yapan ebedi dostlarımız günün sonunda futbolcunun (Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak) sloganı yazılı şapkayı giyerek attığı imzanın ardından, doğrunun ancak hukuk içinde bulunabileceğini anlamışlardır."

"YA DAUM YA LUCESCU"
Bu arada yönetici Cihan Kamer, Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Frank Rijkaard yönetiminde "Güzel ikincilikler" yaşayacağını iddia etti. Kamer, teknik direktör olarak Hollandalı hocayı alabileceklerini, ancak Fenerbahçe ve Türkiye'yi tanıması nedeniyle Daum'u tercih ettiklerini söyledi. Sarı-lacivertli yönetici, şöyle devam etti: "Biz isteseydik, bugün takımımızın başında Rijkaard vardı. Bu taraftarın, başkanın ve yönetimin tercihidir. Bence doğru bir tercihtir. Çünkü çok kişiye sordum, hep iki isim söyleniyordu. Birisi Lucescu, diğeri ise Daum... Hiç kimse Rijkaard demiyordu. Lucescu'nun sözleşmesi devam ediyor. Taraftarımızı, Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi tanıması nedeniyle de tercihimizi Daum'dan yana kullandık. Biz hızlı şampiyonluk istiyoruz.."

BİZE ULAŞIN