"Başarılı ve kalıcı olmak istiyorum"

Isparta'da Davraz kayak merkezinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bordo-mavili ekipten Ferhat Öztorun ve Engin Baytar basın toplantısı yaptı. Trabzonspor, Isparta'da Davraz kayak merkezinde yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Hazırlıklarını sürdüren Bordo-mavili ekipten Ferhat Öztorun ve Engin Baytar basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni sezona yeni bir hoca ve yeni arkadaşlarla hazırlandıklarını belirten Ferhat Öztorun, "Kampta güzel bir ortam var. Her geçen gün çalışma şiddeti artıyor. Bu sezon yeni hedeflerimiz var. Isparta'daki kamptan sonra Hollanda'da bir kamp çalışması yapacağız. Hollanda'daki kampta yoğun tempo ile geçecek. İnşallah bu çalışmanın karşılığını alırız. Trabzon'da oynamak ve başarılı olmak istiyorum. Ondan sonrada hedefim Avrupa'da başarılı olmak istiyorum" dedi.

Belçikalı hocamız gençlerin üzerinde durması çok güzel olduğunu söyleyen Ferhat Öztorun, 'Hocamızın gençler üzerinde durması bizim hoşumuza gidiyor. Hocamızın bu düşüncesini boşa çıkarmamalıyız. Takımda rekabet olacak. Burada da çok güzel bir rekabet yaşanacağını düşünüyorum. Hem takım olarak başarılı olmak hem de kendi adıma başarılı olmak istiyorum" dedi. Büyük bir camiaya geldiği için çok mutlu olan Engin Baytar ise, "Trabzonspor'da başarılı ve kalıcı olmak istiyorum. Yoğun bir çalışma dönemindeyiz. Hollanda kampında daha da çok yükleneceğiz. Lige hazırlanma açısından orada tüm takım olarak gereken futbol oynama istediğimiz oynamamız gerek sistemi daha yakından çalışacağız. Yeni gelen bir hocamız var. Onu daha yakından tanımaya çalışıyoruz. İnşallah sezon başlayınca geçen sene Trabzonspor'un kaçırdığı şampiyonluğu bu sene yaşatmak istiyoruz. 7. şampiyonlukta payımızın olmasını istiyoruz" diye konuştu.

"61 NUMARALI FORMAYI GİYMEK İSTİYORUM"
Eskişehirspor'da oynadığı zaman 61 numaralı formayı giydiğini hatırlatan Engin Baytar, "Gençlerbirliği'nde oynadığım zaman 61 numaralı formayı giyemedim. Çünkü başka bir arkadaşım bu formayı giydi. Şimdi de Trabzon'da 61 numaralı formayı giymek istiyorum. Şu anda 61 numaralı formayı barış giyiyor. Eğer izni ve rızası olursa bu formayı giymek istediğini" ifade etti. Trabzonspor'a gelmeden önce Fenerbahçe'den resmi bir teklif aldığını belirten Engin Baytar, "Ben Gençlerbirliği'nde mukavelemi uzatmadığım için olur olmaz şeyler hakkımda konuşuldu. Engin odada içki içti, çilingir çağırdı. İçki içsem kendi evim var orada gider içerim. Gençlerbirliği Tesisleri'nde birçok kamera var, güvenlik görevlileri var onlar görünürdü. Üç günlük kamera kayıtlarında ben kendimi içkili görmedim. Gençlerbirliği benim üzerime çok geldi. Artık ben daha fazla ezilmek istemiyorum.

Saygı gösterdiğimiz büyüklerimizin arkamızdan bize farklı bakmaları beni üzdü. Beni göndermemek için transfer teklifleri geri çevrilsin diye ve ben mecburen Gençlerbirliği'ne imza atıyım diye yazılıp çizildi. Buraya gelirken, 'Eğer imzalamazsan engin seni kadro dışı bırakacağız' denildi" dedi. Teknik direktör Hugo Broos'un sistemi hakkında da konuşan Baytar, "Sonuçta profesyonel futbolcuyuz hocamızın isteklerini yerine getirme zorunluluğumuz var. Hocamızın düşündüğü sistem ve taktiğe göre kim bana faydalı olur diye düşünüyor. Bireysel konuşmalar da yapıyor. Hollanda kampında bunu daha net göreceğimiz düşünüyorum. Herkes burada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Yeri geldiğinde ben de daha çabuk oynamasını biliyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN