Barçasaray

Rijkaard, G.Saray'a Barcelona'da oynattığı 4-3-3 sistemini yerleştirmeyi çalıştığını belirtti. Milli oyunculara farklı program uygulayan Rijkaard, yıldızlarını Kazakistan'daki Tobol deplasmanında yormayacağını ifade etti

Galatasaray teknik direktörü Frank Rijkaard, Hollanda kampının 6. gününde düzenlediği basın toplantısında sarı-kırmızılı takımdaki 11 günlük hazırlıkları değerlendirdi:

İlk hazırlık maçımızı 4-3-3 sisteminde oynadık. Şu anda kafamızda Barcelona'da uyguladığımız bu sistem var. Ancak her zaman bu sistemle oynayacak durumda değiliz. Biraz da oyun sistemimiz oyunculara bağlı. Onu tam takım olarak yapacağımız antrenmanlarda göreceğiz. Ancak kafamızda şu anda bu sistem var.

22 Haziran'dan beri çalışıyoruz. Takımı iki gruba ayırdık. İlk etapta genç oyuncularla çalıştık. Milli oyunculara farklı program uyguladık. Üç gün sonra takımla birlikte çalışacak düzeye gelecekler. Genç oyuncuların performansından çok memnunum.

Elimizde çok iyi bir kadro var. Keita'nın transferinden önce yardımcılarımız ve yöneticilerimizle konuştuk. Bu transfer benim bilgim dahilinde oldu. Kondisyon olarak en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Takım içindeki zaaflarımızı belirlemeye çalışıyoruz.

Lincoln'le herhangi bir konuşmam olmadı. Şu ana kadar aramıza katılmadı. Çok iyi bir oyuncu olduğunu biliyorum. Neden aramıza katılmadığını ise bilmiyorum.

'TEKNİK EKİBİM YETERLİ'
İYİ bir teknik ekibimiz ve tercümanımız var. Deplasmanlara giderek rakipler hakkında bize raporlar, analizler hazırlayan teknik adamlarımız da var.

Avrupa Ligi yolunda ilk rakibimiz Tobol'un ligi devam ediyor. Biz sezonu yeni açtık. Maç kasetleri ve izleyen ekibimizden sürekli bilgi ediniyoruz. Yerli, yabancı milli futbolcularımız bizim için çok önemli. Onlara tüm sezon boyunca ihtiyacımız var. Bu maçı, bu şekilde değerlendirmeliyiz. G.Saray'ın geçmişi başarılarla dolu. Biz de kendi aramızda bu başarılı geçmişin üzerine ne koyabilirizin hesabını yapıyor, bunun için çalışıyoruz.

Antrenman tempomuz ağır değil. Sadece kamp ortamında günde çift antrenman yapıp yoğun bir dönem geçiriyoruz. Bunu abartmamak gerek. Barcelona'da aynı antrenman metotlarıyla çalıştık. Rakiplerimiz de aynı şekilde hazırlanıyordur.

Galatasaray'ı Milan ve Barcelona ile karşılaştırmak doğru değil. Galatasaray'ın o takımlarla ortak noktası her anlamda başarılı olmak istemesi.

'NEESKENS İYİ DOSTUM'
Teknik direktör ve yardımcı antrenör ilişkisi dışında Johan Neeskens ile çok iyi arkadaşız. Hollanda Milli Takımı'nda da birlikte çalıştık. Çok dürüst ve saygılı biri. Aramızdaki bu güzel diyalog oyunculara da iyi yansıyor.

İstediğiniz kadar fizik olarak kendinizi hazırlayın, eğer mental olarak hazırlanmazsanız sıkıntı yaşarsınız. Takım için yapılan faullerle görülen kartlara bir şey diyemem. Ama gereksiz kartlarla takıma zarar vermeyi kabul edemem. Bunun için önlem alacağız.

Messi ve Arda'yı karşılaştırmak doğru değil. Her futbolcunun kendi karakteri ve özellikleri var. Arda çok yetenekli ve onunla çalışmak beni mutlu ediyor.

BİZE ULAŞIN