Everton'dan Scholes bombası

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton'ın Manchester United'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Paul Scholes'a talip olması İngiltere'de günün konusu oldu.

Transfer piyasasının en hareketli ülkelerinden İngiltere'de Everton'ın ismi adeta Manchester United'la özdeşleşen Paul Scholes'a talip olması Ada basınına bomba gibi düştü. Birçok İngiliz gazetesi bu transfer girişimini sayfalarına taşırken, Manchester formasıyla 600'den fazla maça çıkan 34 yaşındaki Scholes'un da Kırmızı Şeytanlarda fazla forma şansı bulamadığı için teklife sıcak baktığı ifade ediliyor.

Paul Scholes, geçtiğimiz Ocak ayı ara transfer döneminde de kendisine teklif yapan birçok takımı reddetmişti. Scholes, en az 2 yıl daha futbol oynamak istediğini söylemişti. Profesyonel futbol kariyerini yalnızca tek bir kulüpte sürdüren ender futbolculardan olan Paul Scholes, 1994 yılından beri Manchester forması giyiyor.

Manchester formasıyla tüm organizasyonlar dahil 600'den fazla maça çıkan 4 oyuncudan biri olan Scholes, İngiltere Milli Takımı'nın formasını da 1997-2004 yılları arasında 66 kez giymişti.
BİZE ULAŞIN