Diyarbakırspor'da şok

Diyarbakırspor teknik direktörü Nurullah Sağlam, görevinden ayrıldı.

Sağlam, yaptığı açıklamada, bir süre önce Diyarbakırspor ile anlaştığını ve 27 Haziran 2009 tarihinde Diyarbakırspor yönetim kurulu ile ilk görüşmemi yaptığını, oluşturulması gereken şartları kendilerine ilettiğini belirtti.

Yönetim kurulunun kendisini 29 Haziran 2009 tarihinde kendisini arayarak, bu şartları kabul ettiğini anlatan Sağlam, şöyle devam etti:

''Diyarbakırspor ile karşılıklı bir prensip anlaşmasına vardık. Çok sayıda yerli ve yabancı oyuncu (geçen seneki oyuncularımız dahil) ile yönetim kurulu ve sportif direktörümüz sayın Mehmet Budakın ile birlikte prensip anlaşmasına vardık. Ancak oyunculara taahhüt ettiğimiz sürede sorumluluklarımızı yerine getiremedik ve oyunculardan bazıları, özellikle yabancılar haklı olarak anlaşmaları bozdular. Uzayan bu süreçte, kampı 2 defa olmak üzere, 1'er gün ileri ertelemek zorunda kaldım. Taktir edersiniz ki; bütün takımların sezonu açtığı anda bizim hala ekonomik sorunların üstesinden gelmekle zaman kaybetmemiz en büyük sıkıntımızdı. Kısacası, bana vaat edilen şartlarla yaratılan olanakların birbiriyle çok tezat olması, Diyarbakırspor'da arzu ettiğim başarıyı yakalama arzumu ve inancımı sarstı. Bu şartlar altında çok taktir ettiğim Diyarbakır halkının gözünde ve gönlünde uzun yıllar sonra Diyarbakır'a gelip başarısız olan teknik adam olarak anılmak istememem, bu kararı almama neden oldu. Bu süre zarfı içerisinde, sayın başkan Çetin Sümer ve yönetim kurulunun iyi niyetinden asla şüphe etmedim. Gerçekten bu zorlukların üstesinden gelmek için tüm olanaklarını seferber etme uğraşlarını yürekten taktir ettim. Ama onların da bu kısa dönem içerisinde gösterdiği çaba, bu sorunların üstesinden gelinmesine olanak sağlamadı. Tüm Diyarbakır halkından özür diliyor ve aflarına sığınıyorum.''

BİZE ULAŞIN