Sabri'den yalanlama

Galatasaraylı Mehmet Topal ve Sabri Sarıoğlu, takımın kamp yaptığı Almanya'da basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu ise, toplantıda Hollanda kampında taraftarlarla yaşadığı sorunu açıkladı.

Medyada çıkan abartılı haberlere anlam veremediğini ifade eden genç futbolcu, "Başkan beni aramış fırça atmış. Bu konuda asılsız haberler çıktı. Antrenman boyunca iki gurbetçi bize olumsuz laflar söyledi. Sonra otelin önünde benim imza atmamı söyledi. Ben de ona iki elimin dolu olduğunu ancak resim çektirebileceğimi söyledi. Ancak bana karşılık olara küfürler verdi. Sonra beni itti. Ben de o refleksle kramponu kafasına vurdum. Bu doğru bir hareket değil ama kendimi tutamadım. Basında çıkan abartılı haberlere de bir anlam veremiyorum." diye konuştu.

Sabri, çalışmalar içinse şöyle konuştu:

"Geçen yıl biraz daha düşük tempoda çalıştık. Şimdi çok iyi çalışıyoruz. Bizim için yorğun geçiyor ama sezon içinde bunun avantajlarını yaşayacağız.

Bize çok iyi antrenman proğramları veriyor. Hocamız hazırlık maçlarında istediği sistemle oynatıyor. Bize hocamız ne görev verirse elimizden geleni yaparız. Hocamız hangi sistemi isterse ona ayak uydururuz. 4-3-3 te zor bir sistem değil. Zaman zaman da bu sistemle oynadık"

Sabri, Tobol maçından iyi bir sonuçla ayrılmak istediklerini sözlerine ekledi.

''İNŞALLAH SEZONU ŞAMPİYON OLARAK KAPATACAĞIZ''

Futbolculardan Mehmet Topal, çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirterek, "Çalışmalarımız yoğun bir şekilde geçiyor. Hocamızın kalitesi belli. Yaşadığı tecrübeleri bize yansıtmaya çalışıyor. Bu rekabet takıma olumlu yansıyacak. İyi bir arkadaşlık ortamında iyi bir rekabetle Galatasaray için çalışacağız." diye konuştu.

Kendisine yönelik gelen transfer teklifleri içinde Mehmet Topal, şöyle konuştu:

"Başkanımız Avrupa Kupası kaldırmadan bizi bırakmayacağını söyledi. Ben de burada mutluyum. Eğer kulübün menfaatleri doğrultusunda olur ve başkanımız müsaade ederse giderim. Çünkü benim de hedeflerimden biri Avrapa'da başarılı olmak."

Mehmet Topal, takımla birlikte çalışmalara geç başlamalarına rağmen kondisyon olarak iyi durumda olduklarını kaydetti.

Genç futbolcu, geçen yıldan ders çıkardıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:
"Geçen sezon büyük hatalar yaptık ve şanssızlıklar yaşadık. Kötü bir sezon yaşadık. Bunlardan ders çıkarmalıyız. İnşallah sezonu şampiyon olarak kapatacağız."

BİZE ULAŞIN