Tabata Kartal gibi

Delgado'dan umudu kesen Beşiktaş daha önce anlaştığı Tabata'dan sonra kulübü Gaziantepspor'la masaya oturdu, 7.5 milyon euro teklif etti

Beşiktaş transferde büyük bir bombaya daha imza atmaya hazırlanıyor. Nihat Kahveci, İsmail Köybaşı, Rıdvan Şimşek ve Fink gibi oyuncuları kadrosuna katan siyah beyazlı yönetim şimdi de Gaziantep'in Brezilyalı yıldızı Tabata'nın işini bitirmek istiyor. Kaptan Delgado'nun şok sakatlığı sonrası yeni 10 numara arayışlarına giren Beşiktaş bir süredir Gaziantep'in yıldızı için pazarlık halindeydi. Yaklaşık 3-4 gündür süren görüşmeler sonucu Beşiktaş, Tabata'nın işini büyük ölçüde bitirdi. Brezilyalı futbolcu ile daha önce anlaşan Beşiktaş yönetimi, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl'ı da ikna etmenin peşinde. Siyah beyazlı takımının bu transfer için Güneydoğu ekibine 7.5 milyon euro önerdiği, ücretin bir kısmının nakit, kalan bölümünün ise zamana yayılacağı kaydedildi.

DELGADO BIÇAK ALTINDA
Beşiktaş daha önce anlaştığı Tabata'ya da yılda 1.5 milyon euro ödeyecek. Sözleşme 2+1 yıllık olacak. Bu durumda ekim ayında sahalara dönmesi beklenen Delgado'nun sözleşmesinin de dondurulacağı tahmin ediliyor. Bugün İspanya'da bıçak altına yatacak Delgado'nun bu karara nasıl bir tepki göstereceği merak konusu. Arjantinli oyuncu daha önce yaptığı açıklamada, "Kontratım ne ise o uygulanır" demişti.

BİZE ULAŞIN