Vargas: Fenerbahçe'ye sıcak yaklaştım

Peru'da El Bocon Gazetesi'ne konuşan Vargas, "Fiorentina transferim için Fenerbahçe ile görüşüyor. Türkiye'deki seyirci atmosferinde oynamak önemli. Teklife sıcak yaklaştım" ded

Fenerbahçe'nin transfer gündeminde olan Perulu sol kanat oyuncusu Juan Manuel Vargas, ülkesinde spor gazetesi El Bocon'a verdiği röportajda Fenerbahçe'ye yeşil ışık yaktı. Halen İtalya Serie A takımlarından Fiorentina'nın oyuncusu olduğunu ifade eden Vargas, kulübünün Fenerbahçe ile transferi konusunda görüştüğünü söyledi. Mor Menekşelerde mutlu olduğunu belirten Perulu oyuncu, "Ancak ekonomik gerçekler, bu konuda belirleyici olacaktır. Türkiye'de iyi bir seyirci atmosferinde oynamak ve profesyonel anlamda gelişim göstermek önemli bir olay. Bunları bilerek Fenerbahçe'nin teklifine son derece sıcak yaklaştım" dedi.

PERU'NUN ROBERTO CARLOS'U
Kariyeri boyunca Roberto Carlos'a benzetildiğini hatırlatan Vargas "Roberto Carlos, Dünya Kupası ve daha birçok büyük başarı kazanmış bir oyuncu. Fiorentina'ya geldiğimde hep onun gibi bir futbolcu olmayı hedeflemiştim. Ama şu ana kadar büyük bir başarı kazanamadım!" diye konuştu. Transferi konusunda Fiorentina Teknik Direktörü Cesare Prandelli ile görüştüğünü söyleyen 26 yaşındaki oyuncu, "Onunla sezon öncesi durumu da değerlendirdik. Şu an için tatildeyim. Birkaç gün içerisinde Fiorentina'nın kampına katılacağım. Transfer durumum bu tarihten sonra net bir şekilde sonuçlanacak" sözlerini sarf etti.

TÜRKİYE LİGİ ÇOK ÇEKİŞMELİ
Vargas, Türkiye ligini iyi tanıdığını da belirterek şöyle konuştu: "Fenerbahçe'ye gitmem, benim kariyerimde ileri bir adım olur. Çünkü Türkiye ligi oldukça çekişmeli. Hem Fenerbahçe'de hem de diğer takımlarda tanınmış futbolcular forma giyiyor. Fenerbahçe bu ülkenin büyük bir takımı. Ama şu an halen Fiorentina'nın futbolcusuyum. Bu nedenle daha fazla yorum yapmak istemiyorum."

BİZE ULAŞIN