Ferrari idmanda

Ferrari, siyah-beyazlı takıma faydalı olmaya, özellikle de Şampiyonlar Ligi'nde katkı sağlamaya geldiğini söyledi.

Ferrari, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, ''Ben buraya Beşiktaş'a faydalı olmaya, takımıma özellikle Şampiyonlar Ligi'nde katkı sağlamaya geldim. Hava alanındaki ilgiden çok etkilendim. Bu, taraftarın bana saygı duyduğunu gösterir. Çok mutlu oldum. Hepsine teşekkür ederim'' diye konuştu.

İtalyan futbolcu, transfer süreciyle ilgili bir soruyu, ''Genoa kulübü benim takımda kalmamı istiyordu. Oradaki taraftar için farklı bir önemim vardı. Beni ikna etmek için özel görüşmeler dahi yaptılar. Ama ben Beşiktaş'a gelmek istediğimi onlara ilettim. Başta kabullenemediler, çok fazla diretince bu transfer gerçekleşti'' diye yanıtladı.

"HIRSLI BİR OYUNCUYUM"
İstikrarlı olmaya özen gösteren bir futbolcu olduğunu kaydeden Ferrari, ''Hava toplarında etkili olduğum, süratimin iyi olduğu söyleniyor. Ben takımım için elimden geleni yapmaya çalışan, hırslı bir oyuncuyum'' dedi. Ferrari, gereksiz sertlik yapan bir oyuncu olmadığını, sahada hep kontrollü oynamaya çalıştığını dile getirerek, bugüne dek 3 kırmızı kart gördüğünü, bunların 2'sinin de sarı kartlardan dolayı olduğunu ifade etti.

"BEŞİKTAŞ TARAFTARINI DUYMUŞTUM"

''Ateşli Beşiktaş taraftarının ismini daha önce duymuştum'' diyen İtalyan futbolcu, şöyle devam etti:
''Transferim sürecinde arkadaşlarım Beşiktaş taraftarından çok bahsetti. Onların önünde oynayacak olmak beni heyecanlandırıyor. Taraftarın desteği ile önemli işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Taraftar takımı lehine bir baskı oluşturmalı. Böyle ortamda oynamak benim için de çok iyi olacak.''
Taraftarlardan takımı ve kendi adına destek beklediğini ifade eden Ferrari, ''Bunu çok iyi yapacaklarından kuşkum yok. Onlar destek versinler, takım en kötü zamanında bile olsa başarı gelecektir. Onlarla önemli başarılara imza atmak için buradayım. Umarım her şey çok güzel olur'' şeklinde konuştu.

"UZUN SÜRE KALMAK İSTİYORUM"

Ferrari, daha önce kendisi gibi Roma forması giyen Zago'nun ve İtalyan Giunti'nin Beşiktaş'ta ne kadar sevildiğini bildiğini belirterek, ''En az onlar kadar başarılı olmaya çalışacağım. Burada çok uzun süre kalmak istiyorum ve umarım en az onlar kadar iz bırakırım'' dedi.

Adının hız dünyasının önemli markalarından Ferrari ile aynı olmasını nasıl yorumladığının sorulması üzerine omzundaki dövmesini gösteren Ferrari, '' Evet omuzumda bu hızlı ismi taşıyorum ve onu orada taşımak çok kolay olmuyor'' diye konuştu.

Ferrari son olarak İstanbul'a değinerek, ''İstanbul'u çok duymuştum ama ilk kez geliyorum. Burası harika bir şehir ve çok büyüleyici. Burada olmak ayrı bir mutluluk'' diyerek sözlerini tamamladı.

BİZE ULAŞIN