Saygıner Porto'yu sırtladı

Türk bilardosunun öncü isimlerinden Semih Saygıner, kulübü FC Porto'nun gelecek yıl Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılmasında önemli rol oynadı.

Spor yaşamını yaklaşık 4 yıldır Portekiz'in FC Porto takımında sürdüren Semih Saygıner, kulübünün, Portekiz Ligi'nin final bölümünde ezeli rakibi Sporting Lizbon'u yenmesinde üstün bir performans sergilerken, aynı zamanda takımının da gelecek yıl Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılmaya hak kazanmasında etkili oldu.

İki devre halinde oynanan ve ''Final Six'' adı verilen final grubunun ilk devresinde istediği sonuçları alamayan Porto, Semih Saygıner'in oyuna girişiyle kötü oyuna adeta ''dur'' dedi. Porto, Saygıner ile final grubunda çıktığı 5 maçın beşini de kazanma başarısı gösterdi.

Final grubu maçlarından biri olan Sporting Lizbon müsabakasında, Belçikalı Paul Stroobants ile mücadele eden Semih Saygıner, rakibine karşı 46-30 geride götürdüğü maçta skoru 50-49 Porto lehine getirmeyi başardı. Beraberliğin dahi yettiği Sporting Lizbon, bu yenilgiyle şampiyonluktan olmanın yanı sıra ligi de 3. sırada bitirdi.

Saygıner, Porto ile elde ettiği bu başarıyla Portekiz'de gündemi değiştirirken, Porto ile Sporting Lizbon arasındaki ezeli rekabete de adını yazdırmış oldu.

Ekim ayından itibaren Fransa'nın St. Maur kulübüyle mücadele edecek olan Saygıner, Porto ile çıktığı bu son görevinde, oynadığı 5 maçın beşini de kazandığını belirterek, ''Son görevimi başarılı bir şekilde yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum'' dedi.

Kulübü Porto'nun gelecek yıl Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarışmasını sağlayan başarılı bilardocu, Porto'nun geçen ay Fransa'da yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finallerine katılmasında da büyük katkı sahibiydi.

BİZE ULAŞIN