"Arda ödülünü aldı"

Galatasaray Eski Başkanı Faruk Süren, Arda'ya kaptanlık ve 10 numaralı formanın verilmesini çok başarılı bir girişim olarak yorumladı.

Sarı - kırmızılı kulübün 4 yıl üst üste şampiyon olduğu ve UEFA Kupası ile Süper Kupa'yı kazandığı dönemin bir numarası olarak görev yapan Süren, Radyospor'da "Aydın Cingöz ile Haber Aktif" programına yaptığı açıklamada, "Arda çok önemli bir yetenek ve ayrıca Galatasaray'dan yetişmesi bizim için gurur verici. Ayrıca Arda'ya Galatasaray'a bağlılığının ödülü olarak kaptanlık ve 10 numaranın verilmesi çok önemliydi. Arda, Metin Oktay ve bize büyük şampiyonluklar tattıran Hagi'nin formasını giymeyi hak etti." dedi.

Arda'nın iki büyük sorumluluğu taşıyacak olgunlukta olduğunu söyleyen Süren, sözlerine şöyle devam etti: "Kaptanlık bandını taşıması çok önemli, akıl yaşta değil baştadır. Arda bu sorumluluğu yüklenecek ve taşıyacak kapasiteye sahip. Arda takımı yönetecek, sorumluluğu alacak kendi disiplinini ve yeteneğini tüm takım arkadaşlarına gösterecek.Yönetimi kutluyorum."

PSİKOLOJİK MÜCADELENİN DE BİLİNCİNDE

Arda'nın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisini almak istmesi konusunda, "Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a kulübüyle ilgili yaptıkları nedeniyle büyük saygı duyuyorum. Ama herkes kendi yerinde güzel. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye, Arda'nın da Galatasaray'a yakıştığını düşünüyorum" şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Süren, Arda'nın psikolojik mücadelenin farkında olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Arda, Galatasaray'a bağlılığını çok kibar bir şekilde ifade etmiş. Bu çıkışıyla bile Galatasaray'a kaptan olabileceğini, kaptanlığa yakıştığını göstermiştir. Bu teklifin arkasında ne gibi bir psikojik mücadelenin olduğunu biliyorum. Arda da bu biliçte ve ödülünü almıştır."

ZARAR İLK KEZ OLMUYOR

Galatasaray'ın Lincoln'den 14 milyon Euro zarar etmesini normal karşılamak gerektiğini söyleyen Faruk Süren, "Takımlar transferde zarar edebilir. Gereken verim alınamamaştır. Bu ilk defa olmuyor. Bir çok takımda bunlar oluyor. Bu işte bitmiş oldu böylelikle." dedi.

BİZE ULAŞIN