Hacettepe Sil baştan"

Bank Asya 1. Lig takımlarından Hacettepe'nin teknik direktörü Önder Özen, yaklaşık 100 kadar futbolcu arasından bir takım çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Önder Özen, yaptığı açıklamada geçen sezon Turkcell Süper Lig'de Hacettepe formasıyla mücadele eden takımdan 17 futbolcunun eksildiğini, teknik ekip olarak 15 günlük sürede 91 futbolcuyu izlediklerini ifade etti.

Hacettepe'de forma giyen 17 futbolcunun takımdan ayrıldığını kaydeden Özen, ''Geçen sezon Turkcell Süper Lig'de sonuncu olmuş kadrodan 17 futbolcu yok. Sonuncu olan takımın kadrosuna dahi giremeyen futbolcular ile başka takımlarda kiralık oynayan ve PAF takım futbolcularından oluşan bir grupla işe başladık. Dikkat edilirse 'grup' diyorum. Şu an elimizde bir 'grup' var, takım yok. Gruptan takım oluşturmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Bir takım almadıklarını ve göreve geldikleri ilk günden beri takım kurmaya çalıştıklarını vurgulayan Özen, 22 Ağustos'a kadar da bu doğrultuda çalışmalar yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Özen, şu ana kadar sadece Hapoel Tel-Aviv'den forvet oyuncusu Umut Güzelses'i transfer ettiklerini, yönetimden 4 ya da 5 transfer daha isteyebileceklerini kaydetti.

Davraz'a yarın gideceklerini ve Sirene Davraz Cup'ta Karşıyaka, Orduspor ve Gaziantep Belediyespor ile karşılaşacaklarını kaydeden Özen, bu karşılaşmaların dışında 1 maç daha organize etmeye çalıştıklarını, 28 Temmuz'da da Ankara'ya döneceklerini ifade etti.

BİZE ULAŞIN